En İyi Yaz Filmi Tavsiyeleri

0

Adventureland – 2009

Adventureland - 2009

Greg Mottola’nın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film “yaz aşkları olmazsa olmazımdır” diyenler için bire bir. Hikayesiyle izleyicileri 1987 senesine götüren film Amerika kasabasında eğlence parkları ve yaz aşklarını anlatıyor. Filmde sinemanın tanıdık isimleri Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart başrolleri üstleniyor.

 

Taking Woodstock – 2009

yaz filmleri listesi

Özgür Woodstock

Tom Monte tarafından yazılan aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan film, 1969 senesinin meşur Woodstock Festivali’ni anlatıyor. Tam anlamıyla ailesinin yanına dönmeye karar veren Elliot, miras kalan terkedilmiş moteli onarmak ve banka borçlarından kurtulmak istemektedir. Hippilerin düzenleyeceği bir müzik festivalinin haberini alan Elliot, olayların büyümesinde fitili ateşlemiş olur. Yönetmen koltuğunda Ang Lee’nin oturduğu filmde Liev Schreiber, Emile Hirsch, Jeffrey Dean Morgan gibi isimler yer alıyor.

 

Wet Hot American Summer – 2001

yaz temal filmler

Yaz Kampında Curcuna

İzleyicileri 1981 yılı yaz mevsimine götüren film bir yaz kampında gelişen eğlenceli ve romantik olayları anlatıyor. David Wain’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Janeane Garofalo, David Hyde Pierce ve Michael Showalter gibi isimler yer alıyor. Eğlencesi bol filmin bir de dizisi bulunuyor.

 

Hokkabaz – 2006

Hokkabaz - 2006

Listede yerli yapımın yer almaması haksızlık olurdu. Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği aynı zamanda Mazhar Alanson’la birlikte başrolü paylaştıkları film, baba oğul ilişkisine farklı bakış atıyor. Yerli sinemanın en iyileri arasında olan filmde Özlem Tekin ve Tuna Orhan da yer alıyor.

 

Brokeback Mountain – 2005

Brokeback Mountain - 2005

Brokeback Dağı

Joker karakteriyle hafızalarımıza kazınan Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal’un başrollerini paylaştıkları Pulitzer ödüllü film kısa hikayeden beyaz perdeye adapte ediliyor. Ang Lee’nin yönettiği film, biri çiftçi diğeri rodeo kovboyu olan iki erkeğin, yaşadıkları zorluklara rağmen tutkulu aşklarını konu alıyor.

 

The Wackness – 2008

The Wackness - 2008

Arıza

Jonathan Levine’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film izleyicileri 1994 yılının yaz aylarına götürüyor. Film, hip-hop çılgınlığıyla çalkalanan sokakları rahat bırakmaya niyeti olmayan yeni vali Rudolph Giuliani’nin taşınabilir müzik setleri, grafiticileri ve alkolikleri ortadan kaldırma mücadelesine odaklanıyor. Filmin kadrosunda ise Ben Kingsley, Josh Peck, Famke Janssen gibi isimler yer alıyor.

 

Almost Famous – 2000

Almost Famous - 2000

Şöhrete İlk Adım

Macera ve müzik tutkunlarının tutkunlarının dikkatini çekebilecek yapımın kamera arkasında Cameron Crowe oturuyor. Billy Crudup, Frances McDormand ve Kate Hudson gibi isimlerin yer aldığı film; sorunlu ailesi ile birlikte yaşayan 15 yaşındaki bir gencin tutkularının peşine, bir rock grubunun turne ekibiyle yollara düşmesini anlatıyor.

 

Moonrise Kingdom – 2012

Moonrise Kingdom - 2012

Wes Anderson’ın senaryosunu Roman Coppola ile yazıp yönetmenliğini üstlendiği Moonrise Kingdom, kendine has tarzıyla aile komedileri filmleri arasından sıyrılıyor. Küçük bir kasabada yaşayan genç aşıkların sessiz sedasız kaçmaları ve onları bulmak için seferber olan kasaba halkının başlarından geçen maceraları anlatıyor. Filmde; Bill Murray, Edward Norton, Frances McDormand, Tilda Swinton ve Bruce Willis gibi isimler yer alıyor.

 

500 Days of Summer – 2009

500 Days of Summer - 2009

Aşkın (500) Günü

Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel’ın başrollerini paylaştıkları film alışılmışın dışında bir romantik komedi ile izleyici karşısına çıktı. Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından senaryosu yazılan filmin yönetmen koltuğunda Marc Webb oturuyor. Film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona gönlünü kaptıran bir adamın hikayesini anlatıyor.

 

Little Miss Sunshine – 2006

Little Miss Sunshine - 2006

Küçük Gün Işığım

Jonathan Dayton ve Valerie Faris ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu Michael Arndt’ın senaryosunu yazdığı Küçük Gün Işığım, gülümseyerek film izlemek istiyorsanız tam da sizlere göre. Film, ailenin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için yola koyulan Hoover ailesinin trajikomik yolculuğunu anlatıyor.

Cevap bırakın