Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Film Tavsiyeleri Part 1

0

Snatch / Kapışma

Snatch / Kapışma

Vizyon Tarihi: 2000

Film Hakkında: Çaylak lisanssız boks organizatörleri Turkish ve ortağı Tommy yasadışı boks işindeki büyük isim tuğla kafayı maç için ikna ederler. Çingene Mickey maç yerine kendi kurallarıyla oynamaya başlayınca iş çığrından çıkar. Bu arada dört parmak franky ve 86 karatlık elmas
londra’da kaybolmuştur. Franky’nin tuzağa düşürüldüğünü öğrenen kuzen Avi, Frakny’yi kontrol etmesi ve elması bulması için sağkoluyla Londra’ya gelir.

 

12 Angry Men / 12 Kızgın Adam

12 Angry Men / 12 Kızgın Adam

Vizyon Tarihi: 1957

Film Hakkında: Genç bir adam babasını öldürme suçuyla yargılanmaktadır.12 tane jüri tartışmak için bir odada toplanırlar.Bu jürilerden 11 tanesi çocuğun suçlu olduğunu söyler ama 8. jüri(HENRY FONDA) suçsuz olduğunu söyler.Diğer jüriler ona kararını değiştirmesinde ısrar etmektedir ama tartışmadan kararını değiştirmeyecektir çünkü boş yere masum bir çocuğu ölüme göndermek istememektedir.

 

Silver Linings Playbook / Umut Işığım

Silver Linings Playbook / Umut Işığım

Vizyon Tarihi: 2012

Film Hakkında: Pat Solotano her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “Her şeyde bir hayır vardır,” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak bu zor bir mücadeledir. Taa ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan Tiffany ile tanışana kadar.

 

Hannibal

Hannibal

Vizyon Tarihi: 2001

Film Hakkında: Dr. Hannibal Lecter’ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling’in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa’ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter’ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter’ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter’dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger’in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter’ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter’a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger’in bu yemi Dr. Lecter’a sunmasında Clarice Starling’i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

 

The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme

The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme

Vizyon Tarihi: 2007

Film Hakkında: Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder… Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

 

Rang De Basanti / Onu Sarıya Boya

Rang De Basanti / Onu Sarıya Boya

Vizyon Tarihi: 2006

Film Hakkında: Sue, İngiliz bir araştırmacıdır ve Hint kültürüne ilgi göstermektedir. Dedesinin yazdığı günlüklerden yola çıkarak Hindistan’a gidip, onların bağımsızlık mücadelesiyle ilgili bir belgesel çekmek ister. Üniversite gruplarından oyuncular toplamaya çalışan Sue için manzara oldukça gariptir; çünkü bu gençlerin hepsi yozlaşmış bir şekilde Batı kültürünün taklitçileri haline gelmiştir.

 

American History X / Geçmişin Gölgesinde

American History X / Geçmişin Gölgesinde

Vizyon Tarihi: 1998

Film Hakkında: Derek Vinyard, babası zenciler tarafından öldürülen bir Neo-Nazi’dir. Bir gün arabasını soymaya çalışan üç zenciyi acımasızca öldürür ve tutuklanarak hapise gönderilir. Derek, hapiste kaldığı sürede ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar ve iyilikle kötülüğün her ırkın içinde
varolduğunu farkeder. Kardeşi Danny de ırkçı fikirler taşımaktadır ve yaşadıklarından ders alan Derek, hapisten çıkınca Danny’ye doğru yolu göstermeye çalışacaktır.

 

Das Boot

Das Boot

Vizyon Tarihi: 1982

Film Hakkında: 1979 yılında çekilmiş 1981 yılında vizyona giren, İkinci dünya savaşında u 96 adlı tip 7 sınıfı alman U-boot mürettebatın konu alan film. Propaganda unsuru taşımaz. Wolfgang Peterson yönetmenliğinde Almanca çekilen film yaklaşık 6 saatir. Savaşta Alman denizcilerin hayatlarını içinde bulundukları psikolojik durumu görsel bir anlatış biçimiyle dile getirmektedir. 1980’deki galasında zamanın ünlü isimleri filmi sonunda Wolfgang Petersonu ayakta alkışlamıştır. Diğer savaş filmlerinde olmayan savaşın insancıl boyutunu ortaya çıkartmıştır.

 

Do Your Thing / Dil Chahta Hai

Do Your Thing / Dil Chahta Hai

Vizyon Tarihi: 2001

Film Hakkında: 3 sıkı arkadaş.. 3’ününde aşk’a farklı bakışları vardır.. Biri her gördüğü kıza aşık olduğunu sanır, biri aşka inanmaz hep çapkınlık peşindedir diğeri ise aşk hakkında pek konuşmaz.. Günün birinde kader hepsine öyle bir oyun oynar ki aşk hepsine bir ders verir.. İçinde aşkı, dostluğu, ayrılığı, yalnızlığı, sevinci, hüznü bulabileceğiniz bir baş yapıt.

 

Blue Is the Warmest Color / Mavi En Sıcak Renktir

Blue Is the Warmest Color / Mavi En Sıcak Renktir

Vizyon Tarihi: 2013

Film Hakkında: Kendisinden yaşça büyük bir kadına aşık olduktan sonra hayatı değişen 15 yaşındaki bir genç kızı anlatan 2013 yapımı Abdellatif Kechiche filmi. Julie Maroh’un Mavi Melek adlı çizgi romanından uyarlandı. Film 66. Cannes Film Festivali’nde en iyi filme verilen Altın Palmiye Ödülü’ne layık görüldü.

 

Despicable Me / Çılgın Hırsız

Despicable Me / Çılgın Hırsız

Vizyon Tarihi: 2010

Film Hakkında: Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü
banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız
ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın
kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay’ı
çalmaya karar vermiştir. Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır.

 

The Butterfly Effect / Kelebek Etkisi

The Butterfly Effect / Kelebek Etkisi

Vizyon Tarihi: 2004

Film Hakkında: Çocukluğundan gelen korkunç hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan genç bir adam zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olayları değiştirebildiğini keşfeder. Ne var ki her değişiklik hem kendi hayatını hemde çevresindeki insanların hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Üstelik de çoğu zaman beklenenin tam aksine!

 

Donnie Darko / Karanlık Yolculuk

Donnie Darko / Karanlık Yolculuk

Vizyon Tarihi: 2001

Film Hakkında: 80’lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp,
esrarengiz misafirinin izinden gidecektir…

 

Rain Man / Yağmur Adam

Rain Man / Yağmur Adam

Vizyon Tarihi: 1998

Film Hakkında: Bir ithal araba satıcısı olan Charlie, başkalarının düşüncelerine saygı duymayan bencil ve fırlama bir şehir çocuğudur. Babasının öldüğünü haber alan Charlie, cenazesine gittiğinde, babasının 49 model bir Buick Roadmaster hariç tüm mirasını bir vakfa bıraktığını öğrenir. Kendi hakkı olduğunu düşündüğü bu paradan bir pay alabilmek için bu vakfı ziyaret eden Charlie, buranın özürlülerle ilgilenen bir kurum olduğunu öğrenir.

 

Rab Ne Bana Di Jodi / Sende Rabbimi Gördüm

Rab Ne Bana Di Jodi / Sende Rabbimi Gördüm

Vizyon Tarihi: 2008

Film Hakkında: Surinder Sahni dinine bağlı, mütevazi , ailesi olmayan, çok saf  ve iyi kalpli bir Büro Memuru’nu canlandırmaktadır. Taani Gupta ise çok çılgın, dans etmeyi seven ve sevecen fakat filmin ilerleyen zamanlarında aşka inancını kaybetmiş, hayata küsmüş bir karakteri canlandırmaktadır

 

Incendies / İçimdeki Yangın

Incendies / İçimdeki Yangın

Vizyon Tarihi: 2010

Film Hakkında: İkizler Jeanne ve Simon’u karışık köklerini araştırmak için Orta Doğu’ya göndermek bir annenin son dileğidir. Wajdi Mouawad’ın beğenilen oyunundan uyarlanan Incendies, iki genç yetişkinin köklü nefret, sonu gelmeyen savaşlar ve kalıcı sevgiye yolculuğunu anlatan güçlü ve dokunaklı öyküsüdür.

 

Truman Show

Truman Show

Vizyon Tarihi: 1998

Film Hakkında: Truman çok güzel bir adada yaşamaktadır… Fakat bu ada, Truman dışında
her şeyin sahte olduğu bir ortamdır ve doğduğu günden itibaren devamlı olarak seyirciler tarafından izlenmiştir. Truman, bunun hiç farkında olmaz,  ta ki öldüğünü sandığı babasını görene dek.

 

The Usual Suspects / Olağan Şüpheliler

The Usual Suspects / Olağan Şüpheciler

Vizyon Tarihi: 1995

Film Hakkında: Beşi de birbirinden yetenekli ve kendi alanlarında uzman sabıkalı, basit bir kaçırma olayından sonra gözaltına alındıklarında hiçbiri olaya bir anlam veremeden boş gözlerle birbirlerine bakmaktadır. Hikayeyi araştıran ajan David Kujan Kaliforniya San Pedro Limanı’nda 27 kişinin ölümü ile sonuçlanan gizemli patlama ile bu beş kişinin bağlantısı olduğunu varsaymaktadır. Elinde kalan tek canlı tanık Verbal Kint hikayeyi baştan sona soğukkanlılıkla kendisine aktarmaktadır fakat tüm soru işaretleri bir kişinin üzerinde yoğunlaşır: “Keizer Soze”.

 

Fight Club / Dövüş Kulübü

Fight Club / Dövüş Kulübü

Vizyon Tarihi: 1999

Film Hakkında: Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk’un uzak
olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla’yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır.
Jack’in ve Marla’nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack’ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıda adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack’in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler’ın yanına taşınır. Tyler’ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle
dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

 

Cinderella Man / Külkedisi Adam

Cinderella Man / Külkedisi Adam

Vizyon Tarihi: 2005

Film Hakkında: Braddock ve ailesinin ABD’deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti.

 

Love Actually – Aşk Her Yerde

Love Actually - Aşk Her Yerde

Vizyon Tarihi: 2003

Film Hakkında: Beklenmedik, heyecanlı, karşılıksız, tutkulu, uygunsuz, engellenemez, anlatılamaz…Noele’e tam 1 hafta kala Aşk Her Yerde. Karı-koca, sevgili, baba-oğul, rock yıldızı ve menajeri arasında birbirinden farklı tam on hikayenin içinde.

 

Edward Scissorhands / Edward Makaseller

Edward Scissorhands / Edward Makaseller

Vizyon Tarihi: 1990

Film Hakkında: Mucidinin ani ölümü, Edward’ın elleri yapılmadan yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır. Edward merhametli bir Avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar. Ve sonra da Suburbia isimli pastel cennetteki fantastik maceraları başlar.

 

Apocalypto / Apokalipto

Apocalypto / Apokalipto

Vizyon Tarihi: 2007

Film Hakkında: Güçlü Maya Krallığı, gittikçe yayılan şehirler kurarak, gökyüzünü delen piramitler yaparak ve olağanüstü kültürel ve bilimsel başarılar elde eden etkileyici gelişmiş bir toplum inşa ederek Amerika’da 1000 yıldan fazla bir süre hüküm sürdü. Ondan sonra, tarihin ışıltısı içinde, bu dünya çöktü. Bütün bunlardan geriye kalan ormanlarla kaplı birkaç piramit ve boşuna umut veren bir gizem oldu.

 

Up – Yukarı Bak

Up - Yukarı Bak

Vizyon Tarihi: 2009

Film Hakkında: Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel’ı.

 

A Separation / Bir Ayrılık

A Separation / Bir Ayrılık

Vizyon Tarihi: 2011

Film Hakkında: Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.

 

The Revenant

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: Oscar ödüllü yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu tarafından yönetilen ve 12 adaylıkla Oscar’ın en büyük adayı olan The Revenant listelerin, konuşulanların zirvesinde. Film, Michael Punke’nin yazdığı The Revenant: A Novel of Revenge adlı kitaptan uyarlanıyor. 19. yüzyılda geçen bir intikam hikayesini beyazperdeye taşıyor.

 

Downfall / Çöküş

Downfall / Çöküş

Vizyon Tarihi: 2004

Film Hakkında: Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini sığınaklarda güvene almışlardır. Aralarında Führer’in özel sekreteri Traudi Junge de vardır. Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler, şehirden çıkmayı ve teslim olmayı kabul etmemektedir. Halkının tüm fertleri dışarıda yok edilirken o, son yolculuğuna hazırlanmaktadır. Birlikte intihar etmeden birkaç saat önce Eva Braun ile evlenirler. Cesetleri düşman eline geçmemesi için yakılır. Führer’in peşinden yıllarca sadık bir şekilde gitmiş birçok insanın durumu da farklı değildir. Berlin düşerken herkesin ölümle yaşam arasında seçim yapma saati giderek yaklaşmaktadır.

 

Görevimiz Tehlike 5

Görevimiz Tehlike 5

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: 1996 yılında başlayan Görevimiz Tehlike serisinin beşincisi olan Görevimiz Tehlike 5, geride bıraktığımız yıl vizyona girdi. Tom Cruise sinemanın efsaneleşen karakteri Ethan Hunt olarak yeniden boy gösterdi. Filmin yönetmenliğini Christopher McQuarrie üstlenirken filmde Jeremy Renner, Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames, Simon McBurney ve Rebecca Ferguson gibi isimler yer aldı.

 

Shame / Utanç

Shame / Utanç

Vizyon Tarihi: 2011

Film Hakkında: Michael Fassbender, filmde otuzlu yaşlarında, cinsel dürtülerine hakim olamayan bir New Yorklu’yu canlandırıyor. Brandon’ın iş, ev ve barlardan ibaret tekdüze yaşamı, fahişeler ve porno filmler arasında geçmektedir. Dik başlı kız kardeşi Sissy birkaç gün kalmak için evine gelince, hayatı birden rayından çıkar.

 

Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği

Dead Poets Society / Ölü Ozanlar Derneği

Vizyon Tarihi: 1989

Film Hakkında: 50’lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir.

 

Kingsman: Gizli Servis

Kingsman: Gizli Servis

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: Son dönemin en iyi ajan filmleri arasında gösterilen çizgi roman uyarlaması olan Kingsman, aksiyon sahneleriyle de adından söz ettiren filmlerden. Matthew Vaughn’un yönetmenliğini üstlendiği filmde Colin Firth ve Taron Egerton başrolleri üstleniyor. Filmde ayrıca Samuel L. Jackson, Mark Strong, Michael Caine, Sofia Boutella gibi isimler yer alıyor.

Ted / Ayı Teddy

Ted / Ayı Teddy

Vizyon Tarihi: 2012

Film Hakkında: Canlı-aksiyon animasyon komedide John Bennet isimli  bir yetişkinin çocukluk dileği sonucu canlanan ve sürekli el üstünde tutulan yaramaz oyuncak ayısıyla olan hikayesi anlatılıyor.

 

Perfume: The Story of a Murderer / Koku: Bir Katilin Hikayesi

Perfume: The Story of a Murderer / Koku: Bir Katilin Hikayesi

Vizyon Tarihi: 2007

Film Hakkında: Filmde olaylar 18. Yüzyıl da Fransa’da geçmektedir. Jean-Baptiste Greenouille bir balık satıcısı kadının oğlu olarak tezgah arkasında çöplerin arasında doğar. Annesi onun da diğer çocukları gibi öleceğini sanarak çöplerin arasına atar. Lakin Jean yaşar ve bir yetimhanede büyür. Güçlü bir koku alma yeteneği olduğunu çok geçmeden farkeder.

Gençlik döneminde tabakhanede çalışmaya başlayan Jean, şehire indiği günlerden birinde güzel bir genç kızın kokusunun büyüsüne kapılır ve onu takip eder. Bir süre sonra kıza ulaştığında kız korkar ve çığlık atar. Çevrenin onu duymasından endişelenen Jean da panik içinde onun ağzını elleriye kapar. Ne var ki bu durum kızın boğularak ölmesine yol açar. Jean burada kızın her yerini koklayarak güzelliğin ve ölümün kokusunu içine sindirir.

 

Hızlı ve Öfkeli 7

Hızlı ve Öfkeli 7

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: Ülkemiz sinema salonlarının en çok izlenen filmleri arasına giren Hızlı ve Öfkeli 7, aksiyon sınırlarını zorlayan sahneleriyle izleyicileri büyüledi. Dudak uçuklatan aksiyon sahneleri, gösterişli arabaları ve yıldız oyuncu kadrosuyla her yeni filmde adından söz ettiren Hızlı ve Öfekli serisi yeni filmde de başarıya ulaştı. Filmin izleyiciler için özel bir yanı da bulunuyordu. 2013 yılında hayata veda eden Paul Walker anısına olması ayrı bir anlam katıyordu.

 

The Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

The Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

Vizyon Tarihi: 1994

Film Hakkında: Genç bir zengin adam olan Dufresne sevdiği kadını öldürmek suçundan yargılanarak ömür boyu hapis cezası alacaktır. Gittiği hapishanede her türlü kötü adamların olduğu ve bir suçun işlendiği bir yerdir. Fakat o hayata olan inancından güler yüzlü olmaktan asla vazgeçmeyecektir. Onun bu tutumu diğer kötü adamlara karşı olumlu bir etki bırakarak onların bakış açısını da değiştirecektir.

<

 

The Intouchables / Can Dostum

The Intouchables / Can Dostum

Vizyon Tarihi: 2011

Film Hakkında: Geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

 

Ant-Man

Ant-Man

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: Marvel’ın bir süper kahramanı daha beyazperdeye uğradı. 2015’in sevilen yapımlarından biri olan Ant-Man’i Peyton Reed yönetti. Filmin başrolünde Paul Rudd yer alırken ona Michael Douglas, Evangeline Lilly, Judy Greer, Bobby Cannavale gibi önemli isimler eşlik etti.

 

Life Is Beautiful / Hayat Güzeldir

Life Is Beautiful / Hayat Güzeldir

Vizyon Tarihi: 1997

Film Hakkında: 1930’ların İtalya’sında Guido adındaki tasasız, kaygısız bir Yahudi kitapçı yakın bir şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek bir peri masalı başlatır. Guido ve karısının bir oğulları olur ve İtalya’yı Alman güçleri istila edene kadar birlikte mutluluk içinde yaşarlar. Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guida bu yıkımı bir oyun gibi gösterir. Bu oyunun kazanma ödülü ise bir tanktır…

 

Reservoir Dogs / Rezervuar Köpekleri

Reservoir Dogs / Rezervuar Köpekleri

Vizyon Tarihi: 1992

Film Hakkında: Bir grup suçlu, bir mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk
peşlerine düşerki aralarında bir muhbir olduğundan şüphelenirler.

 

Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

Vizyon Tarihi: 2015

Film Hakkında: George Miller’ın efsane serisi Mad Max’in devamı Mad Max: Fury Road 2015’te vizyona girdi ve ortalığı kasıp kavurdu. Aksiyon dozunun düşmediği filmde Tom Hardy ve Charlize Theron başrolde yer alırken onlara Nicholas Hoult, Zoë Kravitz, Adelaide Clemens, Riley Keough, Hugh Keays-Byrne ve Abbey Lee Kershaw gibi isimler eşlik etti.

 

Green Street Hooligans / Yeşil Sokak Holiganları

Green Street Hooligans / Yeşil Sokak Holiganları

Vizyon Tarihi: 2005

Film Hakkında: ‘Sarhoş olmak ve dövüşmek. Hayatta başka yapacak ne varki ‘ Son derece zengin oda arkadaşını koruyabilmek adına bir suçu üzerine alan ve Amerika’nın en iyi üniversitesinden Harvard’dan atılan Matt, İngiltere’de yaşayan ablasının yanına gider. Londra’da tanışacağı yeni arkadaşları, West Ham United’ın ünlü taraftar grubu GSE’nin önde gelen üyeleridir ve onun gazetecilik okuduğunu bilmemektedirler. Başta eniştesinin kardeşi Pete olmak üzere bu arkadaşlarının futbol tutkusunun diğer sırrı ise holiganlık ve İngiltere çapında ün salmaktır. Çok geçmeden Matt de aynı tutkuları paylaşır ve geçmişin acıları Matt’in holiganlık zamanlarında tekrar ortaya çıkacaktır. Yeşil Sokak Holiganları filmi en iyi futbol temalı filmlerden biridir.

 

Warrior – Savaşcı

Warrior - Savaşcı

Vizyon Tarihi: 2011

Film Hakkında: Alkolik bir boksör eskisinin oğlu Tom Conlon evine döner ve çeşitli dövüş sporlarının bir arada bulunduğu bir turnuva için babası tarafından hazırlanmaya başlar. Bu turnuva onu abisiyle karşı karşıya getirecek tir.

 

Kung Fu Killer

Kung Fu Killer

Vizyon Tarihi: 2014

Film Hakkında: Ip Man filmlerinde canlandırdığı karakterle hafızalarda yer eden Donnie Yen’in başrolde yer aldığı film aksiyon tutkunlarının seveceği cinsten. Saf aksiyon sahneleriyle izleyiciyi büyüleyen filmin yönetmenliğini Teddy Chan üstleniyor. Film, emekli bir dövüş ustası olan Hahou Mo’nun hapishaneye düşmesinin ardından yaşadığı aksiyon dolu macerayı anlatıyor.

 

My Sassy Girl / Hırçın Sevgilim

My Sassy Girl / Hırçın Sevgilim

Vizyon Tarihi: 2001

Film Hakkında: Kolej öğrencisi Kyun-woo bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

- Reklam Alanı -

- Reklam Alanı -