Terörizm Temalı Film Tavsiyeleri

0

Skyfall

Skyfall

Film hakkında: Bond’un M’e olan sadakati, M’in geçmişinin geri gelerek kendisine musallat olmasıyla birlikte tekrar sınanıyor. Gizli servis MI6 saldırıya uğrarken, Bond da tehdidin izini sürerek, ne pahasına olursa olsun ortadan kaldırmak zorundadır. Raoul Silva, MI6’in başkanı olan M2den intikam almak isteyen bir adamdır. Bu amaçla MI6’in merkezini ve bazı hükümet binalarını bombalayarak sınırları zorlayan bir terörist olduğunu kanıtlıyor.

 

Iron Man 3

Iron Man 3

Film hakkında: Tony Stark’ın dünyası Mandarin adındaki korkunç bir terörist tarafından paramparça edilir ve Stark, yeniden inşa ve intikam çalışmlarına başlar.

 

Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

Film hakkında: Ethan Hunt, sadist ve çok tehlikeli bir silah kaçakçısı olan Owen Davian ile karşı karşıya gelir. Hunt, kız arkadaşını korumak için kimliğini gizlemeye çalışır. DAvian, kurbanlarının kafataslarına patlayıcılar yerleştirecek kadar gözü dönmüş ve acımasız bir teröristtir.

 

Speed

Speed

Film hakkında: Genç bir polis, bomba yüklü bir şehir içi otobüsünün hızını saatte 80 km’nin üstünde tutarak patlamayı önlemek zorundadır. Bombayı yerleştiren kişi Howard Payne adındaki bir teröristtir. Payne, otobüsten kaçmayı başaran bazı yolcuları kaçırarak tehditlerine devam eder.

 

The Dark Knight

The Dark Knight

Film hakkında: Joker olarak bilinen bir terörist, Gotham şehri üzerinde korkunç bir tahribat ve kaos yaratarak şehir sakinlerini tehdit etmeye başlıyor. Adaletsizliğe karşı bu seferki mücadelesinde, bir hastaneyi bile havaya uçuracak kadar cani bir saldırganla karşılaşan Batman, aynı zamanda müthiş bir psikolojik testten geçiyor.

 

V for Vendetta

V for Vendetta

Film hakkında: V, Guy Fawkes maskesi takan ve geleceğin zorbalıkla yönetilen İngiltere’sinde, diktatörlüğü yıkmak için bir isyan başlatmayı planlayan ve terör eylemleri gerçekleştiren bir savaşçıdır. Bu isyanda genç bir kadının yardımını da alarak başarıya ulaşmaya çalışır.

 

Passenger 57

Passenger 57

Film hakkında: Bir havayolu güvenlik uzmanı kendisini, Charles Rayne tarafından kaçırılan bir yolcu uçağında tuzağa düşümüş bir halde bulur. Charles Rayne; acımasız, soğukkanlı, yolcuları gözünü kırpmadan öldüren İngiliz bir teröristtir.

 

The Rock

The Rock

Film hakkında: İyi huylu bir kimyagerle eski bir hükümlü, hain bir general olan Francis X. Hummel tarafından yönetilen bir grup düzenbaz askere karşı koymak zorundadırlar. Hummel, San Francisco’ya sinir gazı saldırısı yapmakla tehdit etmektedir.

 

Die Hard

Die Hard

Film hakkında: New York Polis Departmanı’nda polis memuru olan John McClane, Alman terörist Hans Gruber tarafından, bir yeni yıl partisinde Los Angeles’taki Nakatomi Plaza’da rehin alınan eşi Holly Gennaro ve diğer esirleri kurtarmaya çalışır. Hans, rehineleri sağ bırakmaya hiç niyeti olmayan ve tereddütsüz bir şekilde cinayet işleyebilen tam anlamıyla kibirli bir saldırgandır.

 

Fight Club

Fight Club

Film hakkında: Hayatını değiştirmek için arayışı içinde olan uykusuzluk hastası bir ofis çalışanının yolu, Tyler Durden adındaki esrarengiz bir sabun üreticisi ile kesişir. İkisi birlikte, daha sonra çok daha ileriye gidecek bir yeraltı dövüş kulübü kurarlar. Tyler’ın organize ettiği yeraltı dövüş kulüpleri bütün ülkeye yayılırlar. Tyler daha sonra, bu kulüplerdeki adamlardan kurduğu bir orduyla, tüm ülkeyi sarsan saldırılar yapmaya başlar.