Son Şarkı Kitap İncelemesi | Nicholas Sparks

0 4.686

New York Times listelerinin çok satan yazarı Nicholas Sparks’dan gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir başyapıt daha.

Son Şarkı; trajedi, aşk, aile bağları ve keder unsurlarını içeren mükemmel bir roman. Okurken çoğu zaman gülümseyecek fakat bazı kısımlarda ise göz yaşlarınızın roman sayfalarını ıslatmasına engel olamayacaksınız.

Ronnie’nin yıllardır içinde tuttuğu incinmiş duyguları, annesinin kardeşi ve kendisini, 3 yıl önce onları terk eden babalarının yanına koca bir yaz için tatile göndermek istemesiyle tekrar gün yüzüne çıkmıştı.

Eski bir konser piyanisti olan babaları, Kuzey Carolina, Wrightsville Plajı’na taşınarak çocuklarına karşılık sakin bir hayatı tercih etmişti. Tüm bunlardan sonra Ronnie herşeye küsmüştü. En çokta babasına.

Babasının kendisine yaklaşma ve herşeyi düzeltme çabalarını reddediyor ve bir an önce New York’a dönmenin yollarını arıyordu. Tüm bunlar olurken beklenmedik bir şey oldu. Asi ve hassas Ronnie, kasabanın en çapkın gencine, Will’e vuruldu. Will bir kızın en son aşık olması gereken tarzda çocuklardandı fakat aşk kararlı ve güçlüydü. Her şeyden.

Bir kabus olarak geçeceğini düşündüğü yaz Ronnie’ye ilk aşkını vermiş ve gözlerini dünyaya kapatmasını sağlamıştı. Ancak tüm bunlar olurken,Ronnie işin en acı kısmının farkında bile değildi. Henüz..

“O yaz dalgalar kumlara, dudaklar dudaklara kavuştu.”

Tartışmasız en sevdiğim yazarlardan biri olan Nicholas Sparks’ın, bu kitabını okurken, özellikle son 100 sayfada hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Kesinlikle tüm kitapseverlerin kütüphanelerinde bulundurması gereken bir kitap olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Aile bağları ve ilk aşk temalarının ağırlıklı olduğu roman zaman zaman içinizi acıtacak fakat okurken sizi asla ama asla sıkmayacak. Yazar bu kitapla, 2009 yılında “Goodreads Choice Awards Best Chick Lit” ödülünü büyük bir başarı göstererek, 7 aday içinden sıyrılarak kazandı.

Şimdi arkanıza yaslanın ve sizi okurken gözyaşlarına boğacak, romantizm ve trajedinin derinliklerine çekecek harika romanı okumaya başlayın.

İyi okumalar.

Cevap bırakın