25 Yılın En iyi 25 Filmi

0 14.533

Yıl sonlarına doğru birbirinden değerli listeler gelmeye başladı. 25. yılını kutlayan IMDB, 1990 yılından 2014 yılına kadar en iyi filmleri listeledi. Bizde sizler için listeyi resim, video ve bilgilerle süslendirip beğeninize sunuyoruz.

Sinema dünyasının en önemli sinema veritabanlarından biri olan IMDB, 17 Ekim’de 25. yaşını kutladı. Çeyrek asırdır sinema dünyasının en önemli kaynaklarından olan site 25. yılın şerefine çeşitli listeler yayınladı. Son 25 yılın en iyi 25 filmi de bu listeler arasında! Henüz izlemediğiniz yapımlar varsa sizler film önerisi tarzında bir yazı olacaktır.

İzlemeye Değer Son Yılların En İyi Filmleri

Sinema tutkunlarının beğenisine sunulan listede beyaz perdenin en önemli yönetmenlerinden olan Christopher Nolan ve bir türlü Oscar kucaklayamayan Leonardo DiCaprio öne çıkıyor. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı), Django Unchained (Zincirsiz), Inception (Başlangıç) ve The Departed (Köstebek) gibi 4 filmle öne çıkan DiCaprio’yu yine 4 filmde yer alan Morgan Freeman takip ediyor.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve 87. Akademi Ödülleri’nde ”En İyi Görsel Efekt” kategorisinde Oscar kazanan film Interstellar (Yıldızlararası), IMDB kullanıcılarının oylarıyla 2014 yılının en iyisi seçildi. Yazımızda son yılların en iyi filmlerini bir araya getirdik.

Interstellar / 2014

Interstellar / 2014

Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstlendiği son yılların en iyi filmlerinden biri olan Yıldızlararası 2014 yılını en iyisi! Filmde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Bill Irwin, Ellen Burstyn, Michael Caine, Casey Affleck gibi isimler yer alıyor.

Yıldızlararası insanların uzay seyehati ile ilgili sınırlamalarını aşmak için yeni
keşfedilen solucan deliğinden faydalanmak isteyen kaşifler yıldızlararası yolculukla uçsuz bucaksız yerleri ele geçirmeye çalışıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın