Film Hataları – Bu Hataları Görmüş müydünüz?

0 2.215

Birçok filmde, hatta en iyilerinde bile sinemaseverlerin karşısına bazı hatalar çıkıyor. Bu hataların çoğu, izleyiciler tarafından yakalanmayacak kadar küçük detaylar. Ancak bazen önemsiz görünmesine rağmen o kadar mantıksız hatalar karşımıza çıkıyor ki, şaşırmamak elde değil.

Filmlerden Çekim Hataları

Bu listede, film tarihinde göze batan ve dikkat çekici bazı hataları sizler için derledik. Bazıları titiz çalışan yönetmenlerin filminden seçildi, bazıları ise gerçekten mantıksızca hatalar olmalarından dolayı listemizde yer alıyorlar.

Pulp Fiction

Pulp Fiction: Eğer bir film sahnesinde silahla atış yapılıyorsa, bunun çevrede yarattığı değişikler unutulmamalı. Örneğin, kurşunların duvarda bıraktığı izler. Ve kurşun izleri henüz silah ateşlenmemişken gösterilmemeli. Quentin Tarantino müthiş başarılı ve titiz bir yönetmen olmasına rağmen, bu sahnede henüz silah ateşlenmemişken duvardaki mermi izleri görünüyor.

Braveheart

Braveheart: Filmlerde karşılaşılan hatalardan belki de en ünlüsü ve aynı zamanda yakalanması en zor olanı, Braveheart filminde karşımıza çıkıyor. Bu beyaz aracın görünümüyle ilgili birden fazla teori var. Birincisi;  Murron’ın cenaze töreninde arka planında hareket ederken görünmesi. Diğeri ise çeşitli savaş sahnelerinde arka planda park halinde görünmesi. İki durum da gerçekten oldukça dikkat çekici.

Cevap bırakın