Karşımıza Çıkmasını İstemeyeceğimiz 7 Sahtekar

0 5.236

İnsanları kandırmak, paralarını çalmak ve daha nicesi sahtekarlık olarak anılıyor. Gerçek hayatta karşılaştığımız bu insanlar tabii ki sinemaya da konu oldu. Sizler için günlük hayatta karşılaşmak istemeyeceğiniz sinemanın 7 sahtekarını bir araya getirdik.

Geçmişten günümüze izlediğimiz filmlerde milyonlarca karakter var. Kimi dünyayı kurtaran bir kahraman, kimi zenginden çalıp fakire dağıtan iyilik meleği, kimi insanların canına malına göz dikmiş bir cani. Saymakla bitmeyecek olan karakterlerden biri sahtekarlar, günlük hayatta da fazlasıyla karşılaştığımız kişi veya kişiler. Akla ilk gelen dolandırıcılar ve hırsızlar olsa da geniş bir anlama hitap eden kelime. İzlediğimiz filmlerde de sahtekarlar arasında yalancılar, psikopatlar, sosyopatlar, manipüle etmekte usta olmuş karakterler var. Sizler için gerçek hayatta karşımıza çıkmasını istemeyeceğimiz sinemanın 7 sahtekarını bir araya getirdik.

Verbal Kind

Verbal Kind

Film: Olağan Şüpheliler

Bryan Singer’ın kamera arkasına geçtiği kült film Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects)’in unutulmayan karakteri, Roger Kint sinemanın en ünlü sahtekarlarından. Kevin Spacey (Verbal) Küçük bir dolandırıclık yapmış olsa da, izleyiciyi büyük bir soygun yaptığına dair ikna ediyor. Roger’ın anlatımının güçlü olması, filmi ve karakteri klasik yapan nedenlerden.

Cevap bırakın