Sinemanın En Çok Kazanan Kadınları – 2015

0 1.167

Hollywood oyuncuları yıl içerisinde yer aldıkları filmlere ve anlaşmalarına göre yılı bol bol çalışarak geçirip milyon dolarları kasasına koyuyor. Forbes dergisinden alınan verilere göre 2015 yılının en çok kazanan kadın oyuncuları…

Bu yıl aksiyondan gerilime, korkudan komediye bir çok türde filmleri beyaz perdede izleme fırsatı bulduk bulmaya da devam edeceğiz. Yeni filmlerin sinemalarda gösterime girmesiyle birlikte projelerde rol alan aktrisler, konumlarına göre kazançlarını arttırabiliyor. Amerika’nın ünlü Forbes dergisi, her yıl en çok kazananlar tarzında içerikleri sinema tutkunlarının beğenisine sunuyor. Derginin vermiş olduğu bilgilere göre sizler için 2015 yılının en çok kazanan kadın oyuncuları galerisini oluşturduk.

Bu yılın en çok kazanan oyuncusu Açlık Oyunları serisinin Katniss Eveerden’i olarak hafızalara kazınan Jennifer Lawrence oluyor. Gelecek yıllarda hit filmlerde boy gösterecek olan Lawrence’ı çok kazananlar listesinde görmeye devam edeceğiz. En çok kazanan aktrisler listesinin ikinci sırasında geçtiğimiz yıl Lucy ile adından söz ettiren bu yıl da Yenilmezler: Ultron Çağı ile boy gösteren Scarlett Johansson.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Kazanç: 52 milyon $
Başlıca Filmleri: Açlık Oyunları serisi, Umut Işığım

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Kazanç: 35.5 milyon $
Başlıca Filmleri: Lucy, Yenilmezler serisi, Kaptan Amerika serisi, Gizemli Kadın

Melissa McCarthy

Melissa McCarthy

Kazanç: 23 milyon $
Başlıca Filmleri: Gilmore Kızları, Baş Belası, Ajan, Felekten Bir Gece 3

Bingbing Fan

Bingbing Fan

Kazanç: 23 milyon $
Başlıca Filmleri: X-Men: Geçmiş Günler Gelecek, Iron Man 3, Suikastçiler Federallere Karşı

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın