Sinemanın En İyi 10 Devam Filmi

0 13.159

İzleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu eleştiriler alan ve gişede iyi iş yapan filmlerin devamı bir şekilde çekiliyor. Bazı devam filmleri tam anlamıyla çuvallarken bazıları ise ilk filmi gölgesinde bırakabiliyor. Sizler için en iyi 10 devam filmini bir araya getirdik.

Anlattığı konu, oyuncu kadrosu, yönetmeni ve kamera arkası ekibiyle tam uyumlu olup başarıya ulaşan filmlerin bir şekilde devam filmleri çekiliyor. Devamı gelmeyen filmler ise uzun yıllar sonra yeniden çevrimleriyle izleyici karşısına çıkıyor. Eleştirmenlerden aldığı olumlu eleştiriler ve sinema tutkunlarının gişeye etkisi ikinci film için kapıları aralıyor ancak bu, devam filminin aynı etkiyi vereceği anlamına gelmiyor. Kimi devam filmleri ilk filmin kalitesine erişemezken kimisi gölgesinde bırakmayı başarabiliyor. Bazı filmler beyaz perdenin tozlu raflarında adını unuttururken bazıları ise kült film mertebesine kadar yükselebiliyor. Sizler için kaçırmamanız gereken en iyi 10 devam filmini bir araya getirdik.

The Dark Knight – 2008

The Dark Knight - 2008

Kara Şövalye

Christopher Nolan’ın çekmiş olduğu Batman Başlıyor (Batman Begins)’un devamı niteliğindeki film, Batman serisinin everesti olarak kabul ediliyor. Film her ne kadar bir Batman filmi olsa da aslında Joker filmi olarak görülüyor. Erken yaşta hayatını kaybeden Heath Ledger’in efsanevi performansıyla filmi sırtlarken Christian Bale, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Gary Oldman, Maggie Gyllenhaal gibi isimlerin katkısı da filmin balı kaymağı oluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın