Sinemanın En İyi Kar Manzaralı Filmleri!

0 8.807

Filmlerin unutulmaz sahnelerini canlandırabilmek için oyuncular, yönetmen, kamera arkası ekibi, önemli senaryo ile birlikte o anı simgeleyecek atmosfer de oldukça önemlidir. Kimi filmler o anları izleyiciye yaşatabilmek adına gerekli etkenlerin gerçekleşmesini bekliyor. Tıpkı yeryüzünü bembeyaza boyayan kar yağışı gibi. Şu sıralar ülkemizide de soğuk ve karlı bir hava etkisini sürdürürken böyle anlarda akıllara kış ayının güzelliğini perdeye yansıtan en iyi kış filmleri geliyor.

İzlemeye Değer Kar Temalı Filmler

Her ne kadar kış zorlu bir dönem olsa da güzellikleriyle de kartpostallık manzaralar çıkartıyor. Bizde sizler için güzel kar manzaralarına sahip olan filmleri bir araya getirelim dedik. Bir araya getirdiğimiz filmler arasında daha önce izledikleriniz de olabilir ancak izlemedikleriniz sizler için bir film önerisi tadında olacaktır.

Everest / 2015

Everest / 2015

Yönetmen: Baltasar Kormákur
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Robin Wright, Robin Wright
Konu: Everest’in zirvesine tırmanmakta olan iki dağcı ekibinin maruz kaldığı yoğun kar, başlarına gelecek büyük bir felaketin habercisi olur. Kar fırtınası her zamankinden daha şiddetli olması tırmanıcıların hayatını kabusa çevirir. Dağcıların hayatta kalma mücadelesini anlatan Everest; 1996 yılında meydana gelen gerçek bir hikayeden beyaz perdeye yansıtılıyor.

Cevap bırakın