2017 Oscar En İyi Animasyon Filmi Kategorisine Rekor Başvuru

0 472

Gelecek yıl düzenlenecek olan 89. Oscar Ödülleri’nin detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 2001 senesinden beridir verilen En İyi Animasyon Filmi kategorisine 2017 Oscar’ında rekor başvuru geldi.

88. Oscar Ödülleri En İyi Animasyon Filmi kategorisinde Anamalisa, Boy and the World, Inside Out (Ters Yüz), Shaun the Sheep Movie ve When Warnie Was There animasyonları katılmış aralarından ödül Inside Out’a gitmişti. 2017 yılında düzenlenecek olan 89. Oscar Ödülleri‘nde ise gelişmeler birer birer ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışmak için yapılan başvurular ortaya çıkmıştı. Şimdi ise 2001 yılından itibaren verilmeye başlanan En İyi Animasyon Filmi kategorisine yapılan başvurular ortaya çıktı. Variety’de çıkan habere göre 27 animasyon filmi adaylık için sıraya girdi.

Moana Filmi

En İyi Animasyon Filmi (Best Animated Feature) Kategorisine 27 Film Başvurdu!

Akademi Ödülleri‘nde En İyi Animasyon Filmi kategorisi açılmadan önce bu tür filmler genelde En İyi Film (Best Picture) ya da Özel Başarı Ödülü (Special Achievement) kategorilerinde ödüller alıyordu. 2001 senesinde açılan kategoride ilk ödülü  Andrew Adamson, Vicky Jenson’ın yönettiği Shrek kazanmıştı. Ardından sırasıyla Sprited Away (Hayao Miyazaki), Finding Nemo (Andrew Stanton), The Incredibles (Brad Bird), Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (Nick Park ve Steve Box), Happy Feet (George Miller), Ratatouille (Brad Bird), WALL-E (Andrew Stanton), Up (Pete Docter), Toy Story 3 (Lee Unkirch), Rango (Gore Verbinski), Brave (Mark Andrews ve Brenda Chapman), Frozen (Chris Buck, Jennifer Lee, Peter, Del Vecho), Big Hero 6 (Don Hall, Chris Williams ve Roy Conli) ve 2015 filmi Inside Out oldu. 2016 yılının En İyi Animasyon Filmi kategorisi adaylarına da aşağıdan göz atabilirsiniz.

88. Oscar Ödülleri En İyi Animasyon Filmi Kategorisine Başvuran Filmler

 1. The Angry Birds Movie
 2. April and the Extraordinary World
 3. Bilal
 4. Finding Dory
 5. Ice Age: Collision Course
 6. Kingsglaive Final Fantasy XV
 7. Kubo and the Two Strings
 8. Kung Fu Panda 3
 9. The Little Prince
 10. Long Way North
 11. Miss Hokusai
 12. Moana
 13. Monkey King: Hero Is Back
 14. Mune
 15. Mustafa & the Magician
 16. My Life as a Zucchini
 17. Phantom Boy
 18. The Red Turtle
 19. Sausage Party
 20. The Secret Life of Pets
 21. Sing
 22. Snowtime!
 23. Storks
 24. Trolls
 25. 25 April
 26. Your Name.
 27. Zootopia
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın