Alper Çağlar’dan Göktürk Üçlemesi! Filmler Ne Zaman Vizyona Girecek?

1 4.293

Türk sinemasının yükselen ismi Alper Çağlar sinema tutkunlarına son zamanların en şahane haberini YouTube üzerinden duyurdu. Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmlerle rüştünü ispatlayan sinemacı Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar’ın başrolde olduğu Dağ ve devam filmi Dağ 2 ile adını büyük kitlelere duyurmuştu. Panzehir filmiyle aksiyon ve suç türünde beğenilen bir yapıma daha imza atan Alper Çağlar Börü dizisiyle yine büyük ses getiren bir işe imza atmıştı. Yayınlanan bir video ile büyük işin geleceğini işaret etti.

Sıkı Durun Göktürk Üçlemesi Geliyor!

Kimsenin el atmadığı işlere el atan Alper Çağlar, yayınlamış olduğu video ile ekip olarak uzun soluklu bir işe girdiklerini ve 7 yıllık bir projeye başladıklarını duyurdu. Çağlar duyurusunda vizyona girecek olan filmlerin de detaylarını paylaştı. 2019 yılında Göktürk filmi vizyona girecek ardından 2022 yılında Kırk Göktürk ve 2025 yılında Son Göktürk filmi izleyici karşısına çıkacak. Filmlerin çekimleri sırasında ortaya çıkabilecek aksilikleri de göz önünde bulundurarak sarkmaların da olabileceğini belirtti.

Türk Tarihinin Önemli Olayları Göktürk Üçlemesinde

Tarihin önemli olaylarını beyaz perdeye taşıyacak olan Göktürk filmlerinin hangi olaylara odaklancağı henüz bilinmiyor. Alper Çağlar filmlerin hangi olayları anlatacağını açıklamasa da çekilecek filmlerin Kürşat ve 40 Çerisi, Urungu, Göktürk’ün Kuruluşu ya da Kultuk Kağan’ın hikayelerini anlatacağı düşünülüyor.

Aşağıdan “Alper Çağlar’ın Yeni Film Projesi” ismiyle yayınlanan İlk Göktürk, Kırk Göktürk ve Son Göktürk filmleri duyurusunu yaptığı videoyu izleyebilirsiniz.

1 yorum
  1. Erkan diyor

    Sabırsızlıkla bekliyoruz .

Cevap bırakın