Angry Birds Rekor Kırdı! Hafta Sonunda Hangi Filmler İzlendi?

0 81

Geçtiğimiz hafta Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı ilk haftasında en çok izlenen film olmayı başarmıştı. Bu hafta rekor açılış yapan Angry Birds Film ise gişede büyük başarı elde etti. Rekor kırdı…

Geçtiğimiz hafta Angry Birds Film, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Kötü Komşular 2, Dehşet Treni, Dadaş, Hitchcock/Truffaut filmleri vizyona girmişti. Yeni filmlerin gösterime girmesiyle birlikte Hafta Sonu Gişe Rakamları da değişti. Yeni filmler Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı‘nı geçemese de rekorlara imza atan filmler oldu. Geçtiğimiz hafta vizyona giren Angry Birds Filmi, Mayıs ayının en yüksek açılış yapan animasyon film rekoruna ulaştı.

Hafta Sonunun En Çok İzlenen Filmi Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Oldu!

Bir dönem akıllı telefonların değişilmez oyunlarından olan Angry Birds, yakalanamayan başarısını beyaz perdeye taşımaya karar vermişti. Benzer oyunların çoğalmasıyla birlikte eski popülerliğini kaybeden oyunun, iddialı girişime imza atması biraz riskli görünse de film ilk haftasında dünya çapında 43 milyon dolarık bir açılışa imza attı. Angry Birds Filmi ülkemizde ise ilk üç günde 111.873 izleyici tarafından seyredildi.

Oflu Hoca

Adem Kılıç Oflu Hoca’nın Şifresi 2 İle Güldürmeye Devam Ediyor

“Şifrelerin Yönetmeni” olarak adından söz ettiren Adem Kılıç‘ın kamera arkasına geçtiği devam filmi Oflu Hoca’nın Şifresi 2, ilk haftasında 70.422 bilet satarak listenin üçüncü sırasında yer aldı. Yönetmenin yeni filmi Oflu Hoca’nın Şifresi 2, ilk filmine göre 5130 kişi daha az izlendi. 6 haftadır sinema salonlarında gösterimde olan Küçük Esnaf, listenin zirvesine yakın duruyor. Toplamda 752.138 kişi tarafından seyredilen film bu hafta 29.113 kişi tarafından tercih edildi.

Angry Birds Filmi

Hasan Karacadağ‘ın yeni korku filmi Magi sinemalardaki üçüncü haftasını doldururken bu hafta 25.234 kişi tarafından seyredildi. Listede beşinci sırada yer alan Magi‘yi 14.923 kişi ile Avcı Kış Masalı takip etti. Önemli isimlerin yer aldığı ve perdedeki ikinci haftasını dolduran Ankara Yazı Veda Mektubu, 13.905 kişi tarafından seyredildi. Haftanın yeni filmlerinden Kötü Komşular 2 ülkemizde 10.500 kişi ile sekizinci, Dehşet Treni ise dokuzuncu sırada yer buldu. Haftanın yeni filmlerinden olan Dadaş 1.340 kişi, Hitchcock/Truffaut ise 362 kişi tarafından seyredildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın