Araştırmalar En Güçlü Süper Kahraman Superman Dedi!

0 113

1938 senesinden beri hayatımızda olan Superman,  2009 – 2016 yılları arasında yapılan araştırmaya göre süper kahramanlar arasında en güçlü olarak seçildi. Böylelikle hayranlar arasında yaşanan en güçlü süper kahraman atışmaları da bilimsel olarak yanıtlanmış oldu.

Marvel
ve DC hayranları yıllardır hangi süper kahramanın daha güçlü olduğunu tartışıyordu. Öyle ki Leicester Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılan araştırmada hangi süper kahramanın daha güçlü olduğu ortaya çıktı. Kahramanların özel güçleri gerçek dünyaya ve fizik kurallarına göre değerlendirildi. 2009 – 2016 yılları arasında yapılan araştırmalara göre üniversitenin dergisinde yayınlanan makaleye göre Superman dünyanın en güçlü süper kahramanı olarak açıklandı. Bunun sebebi ise kahramanın saniyede 7.07 x 105 Joule’e kadar güneş enerjisini kullanabilmesi ve normal bir insandan daha yoğun kas dokusuna sahip olması.

Wolverine

En Güçlü İkinci Süper Kahraman Wolverine!

Marvel ve DC evreninin tüm süper kahramanlarını kapsamayan araştırmada bazı kahramanlar saf dışı kalıyor.  1938 yılında bir çizgi roman karakteri olarak karşımıza çıkan Superman‘in en güçlü seçildiği araştırmada ikinci kahraman X-Men ekibinden Wolverine oldu. Kendini iyileştirme yeteneği, hastalıklara olan bağışıklığı ve adamantiyum iskeletei Wolverine’i ikinci yaparken sırasıyla; Mystique, Thor, Flash, Spiderman, Iron Man ve Blackbolt yer aldı. Ayrıca Inhumans’ın lideri Blackbolt için “bir seferde tek başına en çok hasara neden olabilecek karakter” yazıldı.

Batman / Bruce Wayne

Gotham Koruyucusu Batman Sonuncu Sırada

Çizer Bob Kane ve yazar Bill Finger tarafından ortaya çıkarılan Batman ilk defa 1939 yılında Detective Comics’in 27. sayısında göründü. O günden günümüze kadar evrilerek farklı şekillerde karşımıza çıkan karakteri en son Batman v Superman: Adaletin Şafağı‘nda izledik. Ben Affleck‘in yorumuyla bambaşka bir boyuta geçen Batman, hiç bir süper güce sahip olmaması nedeniyle araştırmada yer alan süper kahramanlar arasında sonuncu seçildi.

Cevap bırakın