Hz. Muhammed’in Hayatını Anlatan İran Filminden Türkçe Fragman

Hz. Muhammed’in çocukluk ve gençlik dönemlerine odaklanan aynı zamanda İslam’ın doğuşunu anlatan Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin Türkçe dublajlı fragmanı yayınlandı.

Mustafa Akkad’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 1976 yapımı Çağrı (The Message) İslamiyet’in doğuşunu anlatan en iyi film olarak görülüyor. Uzun yıllar sonra çekilen Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi (Muhammad: The Messenger of God) İslam dininin doğuşu ve Hazreti Muhammed‘in hayatına farklı bir açıdan bakıyor. İlk Türkçe dublajlı fragmanı yayınlanan film Hz. Muhammed’in çocukluk ve gençlik dönemlerini ele alıyor.

hz muhammed filmleri izle

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçicisi Filminden İlk Türkçe Fragman

Children of Heaven (Cennetin Çocukları), The Color of Paradise ve Baran gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen İranlı sinemacı Majid Majidi, Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin senaryosunu iki yılda tarihçilerden ve arkeologlardan yardım alarak tamamladı. Geçtiğimiz yıl İran’da vizyona giren filmin ülkemize gelişi biraz uzun sürdü. Mahdi Pakdel, Sareh Bayat, Mina Sadati ve Ali Reza Shoja-Nuri gibi isimlerin yer aldığı filmin 28 Ekim 2016 tarihinde vizyona gireceği belirtildi.

İran sinemasının gelmiş geçmiş en pahalı filmi olma özelliğini taşıyan Muhammad: The Messenger of God, İran’ın yanı sıra Montreal World Film Festivali’nde de gösterime girdi.

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi

Cevap bırakın