J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatacak Olan Film: Middle Earth

0 46

Orta Dünya gibi ucu bucağı olmayan bir dünyayı, bambaşka evreni ortaya çıkaran J.R.R. Tolkien’in hayatı sinemaya uyarlanıyor. Film hakkında ilk detaylar.

Geçmişten günümüze sinema salonlarında karşımıza çıkan filmler hayatın her alanından ilham aldığı gibi kitaplardan da ilham aldı. Kimileri kitaptaki dünyayı tam anlamıyla beyaz perdeye yansıtamazken kimileri hayran bıraktı. Peter Jackson‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu J.R.R. Tolkien‘in kitaplarından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) ve Hobbit (The Hobbit) filmlerinde olduğu gibi. Kitapları beyaz perdeye ilham kaynağı olan, okurlara ve sinema tutkunlarına Orta Dünya gibi bir fantastik evreni armağan eden usta yazar şimdide hayatının anlatılacağı Middle Earth isimli filmle anılacak.

J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatacak Olan Middle Earth’ün İlk Detayları

Geçtiğimiz yıllarda usta yazar J. R. R. Tolkien‘in hayatını anlatıp aynı zamanda C.S. Lewis ile dostluklarına odaklanacak bir film için Attractive Films sinema tutkunlarını heyecanlandırmış ancak proje tamamlanamadan askıya alınmıştı. Deadline’ın haberine göre usta yazarın hayatını anlatılacak farklı bir proje için çalışmalar başladı. Middle Earth ismiyle çekilmesi planlanan filmin senaryosu yazar hakkında 6 yıllık çalışma yapan Angus Fletcher tarafından yazıldı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Downtown Abbey, Doctor Who ve 11.22.33. gibi dizilere imza atan James Strong‘un oturacağı duyuruldu. 

J.R.R. Tolkien - Edith Bratt

Middle Earth Filminin Konusu

Middle Earth filmi, Birinci Dünya Savaşı sırasında 1916’da Somme Muharebesi’ne katılıp burada dostlarının ölümünü gören Tolkien’in Orta Dünya hikayelerini yazmasında ilham kaynağı olan savaş yıllarını ve karısı Edith Bratt‘le tanışmasını konu edinecek. Filmin yapımcılığını daha önce Yüzüklerin Efendisi filmlerinde de aynı kimlikle yer alan Robert Shaye ve Michael Lynne yapacak. Henüz proje aşamasında olan Middle Earth 2017 yılında 67. Berlin Film Festivali’nde finansman arayışına geçecek.

Cevap bırakın