Mars Belgeseli Ekranlara Gelmeye Hazırlanıyor

0 52

Bilim insanlarından alınan gerçek verilerle çekilen National Geographic Channel’da yayınlanacak olan Mars belgeseli, 2033’te Mars’a gidecek olan ilk insan kolonisinin kurgusal hikayesini işliyor.

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) filmiyle Oscar kazanan Brian Grazer ve Ron Howard‘ın yapımcı kimlikleriyle yer aldığı, Space X’in kurucusu Elon Musk ve NASA’dan uzman kişiler Buzz Aldrin, Mae Jemison, Neil deGrasse Tyson gibi çağın ilham veren bilim insanlarının çalışmalarına dayanarak kurgulanan Mars belgeseli ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Mars Belgeseli 13 Kasım Pazar 20.00’de National Geographic Channel’da

Günümüzde Mars’a gitmeyi ve orada yaşamayı gerçek kılmak üzerine çalışmalar yapan bilim insanlarından gerçek verilerle kurgulanan ve 2033’te Mars’a gidecek ilk insan kolonisinin kurgusal hikayesini ekrana getirecek belgeselde, gerçek ve kurgu bir arada işlenerek belgesel tarihinin en etkileyici anlatım şekillerinden biri oluşturuluyor. Mars’a yolculuk nasıl olacak? Mars’ta ilk koloni nasıl kurulacak? Bu koloninin sürdürülebilirliği ve insan hayatının Mars’ta yaşamı nasıl sağlanacak? Tüm bu soruların cevapları bu belgeselde yanıtlanacak.

Bu tarihi görevi internetten takip etmek için: mars.natgeotv.com/tr

Mars Belgeseli

2033’te Mars’a Gidecek İlk Koloninin Kurgusal Hikayesi

Güneş sistemindeki gezegenlerden hiç biri insan ırkının ortak hayal gücünün ilgisini Mars kadar çekmedi. 2033’te Mars’a gidecek ilk koloninin yolculuğuna tanıklık edin ve ilk ekip güvenli bir şekilde iniş yapmaya çalışıp kolonisini kurmaya çalışırken onları takip edin. Mars’ı yuva yapma görevinin heyecanını yaşarken, National Geographic Channel, yepyeni bir program türünü de tanıtıyor. Sinema kalitesinde gelecekte geçen senaryolu drama çekimleri ile günümüzdeki uzay teknolojilerinin önde gelen isimlerinin tecrübeleri tek bir programda birleşiyor. 

Cevap bırakın