Nefes Kesen Korku Filmi: Don’t Breathe

0 997

Korku türünde kendini göstermeye niyetli olan yetenekli senarist ve yönetmen Fede Alvarez imzalı Don’t Breathe redband fragmanıyla karşınızda. Fragman “İş Yerinde İzlemek İçin Uygun Olmayan” (Not Safe For Work) etiketiyle yayınlandı.

Son dönemde korku tutkunlarını tatmin edecek düzeyde filmler gösterime giriyor. Her ne kadar blockbuster filmlerin izlenme rakamlarına ulaşamasa da türün takipçileri tarafından hafızalarda yer ediyor. David F. Sandberg’ün yönettiği Işıklar Sönünce (Lights Out), Blake Lively’nin başrolde oynadığı Karanlık Sular (The Shallows), yapımcılığını J.J. Abrams’ın üstlendiği Cloverfield Yolu (Cloverfield Lane), korku türünün genç efendisi James Wan’ın yönettiği Korku Seansı 2 (The Conjuring 2) yılın dikkat çeken korku filmleri olurken Don’t Breathe de konusuyla dikkat çekiyordu. Vizyon tarihi yaklaşan filmin yayınlanan yeni redband fragmanı korku tutkunlarını mest eder cinste.

Don’t Breathe Filminden “İş Yerinde İzlemek İçin Uygun Olmayan” Fragman

Yönetmen koltuğunda korku türünde dikkat çeken filmlerin kamera arkasına geçen, 2013 senesinde Kötü Ruh (Evil Dead)’u çeken Fede Alvarez, yılın önemli filmine imza atıyor. Alvarez’in senaryosunu Rodo Sayagues ile birlikte yazdığı Don’t Breathe‘in yapımcılığı ise Poltergeist, Evil Dead ve The Possession gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Sam Raimi emanet. Oyuncu kadrosunda ise Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnette gibi isimler yer alıyor.

en iyi korku filmleri

Don’t Breathe Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Don’t Breathe ülkemiz sinema salonlarında Nefesini Tut ismiyle 26 Ağustos 2016 tarihinde vizyona girecek. Film; bir grup yakın arkadaşın, zengin ve kör bi adamın evine girip evi soymak için yaptıkları ancak beklemedikleriyle kaşılaştıkları planların sonrasını anlatıyor.

Cevap bırakın