Yaşanmış Dehşet Verici Hikaye: Chappaquiddick

0 100

Sinema tutkunlarını 1960’lı yıllara götürecek olan Chappaquiddick, dönemin politik skandalını beyaz perdeye taşıyor. Kate Mara’nın başrolde yer alacağı filmin yeni detayları ortaya çıkıyor.

Duvak (The Painted Veil), Çödeki İzler (Tracks), Şantaj (Stone) gibi yapımlara imza atan John Curran‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu Chappaquiddick, siyasi tarihin en büyük skandallarından birini beyaz perdeye taşıyor. Kennedy ailesinin en genç üyesi ve Mary Jo Kopechne’nin hikayesini işleyen yapım; 1969 yılında Chappaquiddick adasından bir partiden dönen Ted Kennedy ve asistanı Mary Jo Kopechne’nin köprüden aşağı uçması ve genç Kennedy’nin Kopechne’yi araçta ölüme terk etmesi skandalını işliyor. Bu olay bir lanetin başlangıcının da fitilini ateşliyor. Amerika’nın gündemine oturan hikaye Ted Kennedy’nin siyasi kariyerini de yok ediyor.

Chappaquiddick Filmi

Kate Mara Chappaquiddick Filminde Yer Alacak

Terminator: Genisys, Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti ve Everest gibi yapımlarda karşımıza çıkan Jason Clarke bu kez Ted Kennedy karkateri ile karşımıza çıkacak. Asistanı Mary Jo Kopechne’yi Kate Mara canlandırırken daha çok romantik komedilerden tanıdığımız Ed Helms, Kennedy’nin kuzeni Joe Gargan’a hayat verecek. Duvak ve Çöldeki İzler gibi yapımlara imza atan John Curran‘ın yönettiği filmin hikayesi Taylor Allen ve Andrew Logan tarafından kaleme alınıyor. Filmin yapımcılığını ise Mark Ciardi ve Campbell McInnes ikilisi tarafından üstlenilecek.

Chappaquiddick filminin vizyon tarihi ise henüz kesinlik kazanmadı.

Cevap bırakın