Soğuk Savaş Temalı Film Tavsiyeleri

0 7.619

1 K-19: The Widowmaker – 2002

K-19: The Widowmaker - 2002

K-19: Tehlikeli Saatler

Yaşanmış gerçek hikayeyi beyaz perdeye taşıyan film İngiliz gazeteci, Amerka ve Vietnamlı kadınların bulunduğu bir aşk hikayesine odaklanıyor. Phillip Noyce tarafından yönetilen filmde Michael Caine, Brendan Fraser, Do Thi Hai Yen gibi isimler yer alıyor.

 

2 The Quiet American – 2002

The Quiet American - 2002

Sessiz Amerikalı

Yaşanmış gerçek hikayeyi beyaz perdeye taşıyan film İngiliz gazeteci, Amerka ve Vietnamlı kadınların bulunduğu bir aşk hikayesine odaklanıyor. Phillip Noyce tarafından yönetilen filmde Michael Caine, Brendan Fraser, Do Thi Hai Yen gibi isimler yer alıyor.

 

3 Syriana – 2005

Syriana - 2005

Stephen Gaghan’ın senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu yapım, Bob Barnes adında bir CIA ajanının petrol ve doğalgaz zengini ülkenin varisi Prens Nazir’a yapacağı suikast görevine odaklanıyor. Filmde George Clooney, Matt Damon, Amanda Pett gibi isimler yer alıyor.

 

4 Tinker Tailor Soldier Spy – 2011

Tinker Tailor Soldier Spy - 2011

Köstebek

John le Carré tarafından yazılan kitaptan beyaz perdeye adapte edilen film Gary Oldman, Colin Firth, Toby Jones, Benedict Cumberbatch ve Mark Strong gibi isimleri bir araya getiriyor. Film, tecrübeli ajan George Smiley’in İngiliz Gizli Servisi ajanlarının arasına sızması ve bilgi aktarmasını konu alıyor.

 

5 Jack Ryan: Shadow Recruit – 2014

Jack Ryan: Shadow Recruit - 2014

Jack Ryan: Gölge Ajan

Kevin Costner, Chris Pine, Keira Knightley gibi oyuncuların bir araya geldiği yapım Kenneth Branagh yönetmenliğinde çekildi. Film, hükümet adına çalışan bir ajanın Rus yatırımcının hesaplarındaki hareketlenme sonrası Moskova macerasına odaklanıyor.

 

6 The Man From U.N.C.L.E – 2015

The Man From U.N.C.L.E - 2015

Kod Adı: U.N.C.L.E.

1960’larda TV dizisi olarak büyük ün kazanan yapımın sinema uyarlaması olan film, KGB ve bir CIA ajanının yer altı örgütünün nükleer silah projesini ortadan kaldırma sürecini anlatıyor. Gut Ritchie’nin senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Henry Cavill, Alicia Vikander, Hugh Grant, Elizabeth Debicki, Iared Harris ve Armie Hammer gibi isimler yer alıyor.

 

7 Bridge of Spies – 2015

Bridge of Spies - 2015

Casuslar Köprüsü

Steven Spielberg’ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Tom Hanks, Mark Rylance, Scott Shepher, Sebastian Koch, Alan Alba gibi isimleri bir araya getiriyor. Film Amerikalı avukat James Donavan’ın CIA tarafından işe alınmasını konu ediniyor. James Donovan, CIA’ye yakın çok zor bir görev için görevlendirilen ve yakalanan Amerikalı U-2 pilotunun serbest bırakılması için anlaşma sağlanmaya çalışırken kendisini Soğuk bir Savaş’ın merkezinde bulur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.