Benedict Cumberbatch’li Soğuk Savaş Filmi: Ironbark

0 605

İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch son zamanlarda Marvel süper kahramanı Doctor Strange ile adından sıkça söz ettirmesinin ardından Soğuk Savaş döneminde geçen filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce televizyonda ünlü fizikçi Stephen Hawking, ressam Van Gogh gibi efsanelere hayat veren Cumberbatch sinema dünyasında ise yine bir Soğuk Savaş filmi Köstebek’te Peter Guillam, Enigma filminde ünlü matematikçi Alan Turing’e hayat vermişti. Başarılı oyuncunun yeni canlandıracağı karakter ise Greville Wynne oldu.

Greville Wynne Kimdir?

1919 doğumlu olan Greville Wynne Nottingham Üniversitesi mezunu bir elektrik mühendisi ve iş adamıdır. 2. Dünya Savaşı öncesinde MI5 Askeri İstihbarat Servisine alındı. 1959 senesinde ise MI6 Gizli İstihbarat Servisi’ne atanarak Sovyet  subay Major Kuznov’un görevine yardım etti. Greville Wynne, Soğuk Savaş esnasında Oleg Penkovsky ile Küba Füze Krizi’ni sonlandırdı. 1693 senesinde casusluktan suçlu bulunan Wynne hapis cezasına çarptırıldı. 70 yaşında boğaz kanseri nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Greville Wynne’in hayatı The Man From Moscow” and “The Man From Odessa” adlı kitaplarda anlatıldı.

Ironbark filmi hd izle

Benedict Cumberbatch’in Başrolü Üstlendiği Film: Ironbark

Ironbark filminde hangi oyuncular yer alacak? Tarihe önemli izler bırakan İngiliz ajanı Greville Wynne‘i yazının üst kısmında da belirttiğimiz gibi tarihte yaşamış önemli pek çok karakterlere hayat veren Benedict Cumberbatch canlandıracak. Filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce The Hollow Crown adlı dizide Cumberbatch ile çalışan Dominic Cooke oturacak. Senaryo ise The Hitman’s Bodguard senaristi Tom O’Connor tarafından ele alınacak.

İlginizi Çekebilir: Soğuk Savaş Filmleri

Ironbark Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ironbark filmi Soğuk Savaş döneminde büyük bir iş başararak CIA’in Sovyet Nükleer Programı’na sızmasını sağlayan İngiliz iş adamı Greville Wynne’in hayatını anlatacak. Film aynı zamanda Wynee ve Oleg Penkovsky’nin Küba Füze Krizi’nin nasıl sonlandırıldığını işleyecek.

Ironbark filmi henüz yapım aşamasında olması nedeniyle vizyon tarihi belirtilmedi. Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın