Mart Menekşeleri Kitap Yorumları

0 1.130

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir… Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adası’nda geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder. Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir…

Mart Menekşeleri Kitap Yorumu

İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülü’ne layık görülen Sarah Jio, zekasına hayran kalacağınız kadar başarılı ve farklı bir yazar. Bugüne kadar Mart Menekşeleri’ni okumadıysanız, çok şey kaybediyorsunuz.

Mart Menekşeleri’nin günümüz ve geçmiş arasında geçtiğini söylesem, Sarah Jio severler buna pekte şaşırmaz diye düşünüyorum, zira bu geçmiş-günümüz döngüsü adete bir Jio klasiği haline geldi. Övgü dolu onlarca satır yazabilirim bu roman için çünkü fazlasını da hakkediyor.

Ülkemizde de okuyucuların gönlüne taht kuran yazarlardan biri olan sarah jio, işini tek kelimeyle kusursuz yapıyor. Mart menekşeleri de benim için tek bir kusur bulamadığım kitaplardan. Klasik olmaktan epey uzak,özgün, gizemli, sıradışı fakat son derece sarsıcı ve duygusal bir hikaye var karşımızda.

sarah jio mart menekşeleri

Mart Menekşeleri Kitap Konusu

Ünlü bir yazar olan Emily, kocası Joel ile beraber New York’ta yaşamaktadır. Bir süredir yazma konusunda sorunlar yaşayan Emily,kocasının kendini başka bir kadın için terk etmesiyle tamamen bocalar ve yıllardır görmediği yengesi Bee’den gelen bir davet mektubuyla soluğu orada alır.

Uzun yıllardır gitmediği adaya ayak basmasıyla ,burayı ne kadar özlediğini fark eder. Adada geçen günler içinde yengesi Bee’nin komşusu Henry ve Jack ile tanışır ancak bu durum Bee tarafından olumlu karşılanmaz.

Kaldığı odanın çekmecenin içinde kırmızı bir günlük bulur ve okumaktan kendini alıkoyamaz. Esther adında bir kadın tarafından yazılan bu günlük içinde çok şey barındırıyordur. Emily’nin aile sırları dahil. Emily Esther’ın kim olduğunu öğrenmekte kararlıdır..

İyi okumalar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın