2000’li Yılların En Çok İzlenen 10 Korku Filmi

0 4.614

RUHLAR BÖLGESİ (INSIDIOUS) – 2011

Yönetmenliğini Testere, Ölüm Sessizliği gibi korku filmlerinden sıkça duyduğumuz James Wan’ın çektiği Ruhlar Bölgesi, evde yaşanan bir takım tuhaf olayların sonrasında, küçük çocuğun komaya girmesi ve Renai’nin eve medyum çağırması sonrası yaşanan korkunç olayları anlatıyor. Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins gibi başarılı oyuncuların yer aldığı film 1 milyon dolara çekilmiş ve sadece Amerika’da 60 milyon dolara yakın hasılat elde etti.

POLTERGEIST: KÖTÜ RUH (POLTERGEIST) – 2015

Kötü Ruh

Gil Kenan’ın yönetmenliğini üstlendiği Poltergeist, 1982 yılının efsanevi korku filminin yeniden çevrimi olarak izleyici karşısına çıktı. Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements gibi isimlerin yer aldığı yapım, 37 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde etti.Film , çocukları ile birlikte yeni bir eve taşınan Diana ile Steve’in en küçük çocuklarının evde ki bir varlıkla iletişime geçip ortadan kaybolmasıyla başlıyor.

KÖTÜ RUH (EVİL DEAD)

Evil Dead

1981 yapımı kült korku filminin yeniden çevrimi olan Kötü Ruh’un yönetmen koltuğunda Fede Alvarez otururken oyuncuları arasında Shiloh Fernandez,  Jessica Lucas,  Jane Levy,  Lou Taylor Pucci,  Elizabeth Blackmore gibi isimler yer alıyor. “İzleyeceğiniz en korkunç film” sloganıyla izleyici karşısına çıkan yapım zamanında 1.077.262,0 TL hasılat elde etmişti.

ANNABELLE – 2014

Annabelle

Yönetmen koltuğunda John R. Leonetti’nin oturduğu Annabelle, 6.5 milyon dolarlık bütçe ile çekilmiş ve 257 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde etmişti. Ward Horton ve Alfre Woodard’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı yapım, Annabelle isimli bir oyuncak bebeğin içine giren kötü ruhtan kurtulmaya çalışan John ve Mia çiftinin mücadelesine odaklanıyor.

- Reklam Alanı -

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.