Bilgisayar Efektli En İyi 12 Film

0 7.999

Jurassic Park (1993)

Efektleri yapan şirket ILM; dev dinozorlar yaratma görevini, SOCK (Surface Original with Continuous sKin) adındaki özel bir programı kullanarak yerine getirdi. Ayrıca modellerdeki deri, kas yapısı ve doku gibi ayrıntıları tasarlamak için zamanının yeni geliştirilen uygulamalarından Envelop, Alias PowerAnimator ve Softimage Creative Environment da kullanıldı.

Avatar (2009)

Savaş araçları, füzeler, devasa ağaçlar, sisli yollar, su, ateş , sanal karakterlerden oluşan ordular ve daha bir sürü şey… Filmdeki ayrıntılı patlama sahneleri de tamamen bilgisayar efektleriyle oluşturuldu. ILM şirketi, oluşturduğu akışkanlar mekaniği robotunun özel bir versiyonunu kullanarak yeni bir teknik geliştirdi ve patlama sahnelerini bu sayede hazırladı.

Terminator 2 (1991)

Terminator 2’de kullanılan efektler, 1982 yapımlı Tron filminden itibaren en etkileyici ve tutkuyla hazırlanmış çalışmalardı. Buna rağmen bilgisayar efektlerinin olduğu sahneler, toplam film süresinin yalnızca 5 dakikasını aldı. Bu efektler 35 kişili bir takım tarafından yaklaşık 10 aylık bir sürede hazırlandı. ILM şirketi, T-1000 karakterinin yüzünü tasarlamak amacıyla Cyberscan adında bir lazer tarayıcı teknolojisi kullandı.

Cevap bırakın