Daha Çok Kadınların Beğenisini Kazanan 7 Film

0 3.456

Günümüze kadar kadınların ön planda olduğu filmler beyaz perdeyi ziyaret etti. Bazı filmler erkeklerin pek beğenisini kazanmasa da kadın sinemaseverlerin daha çok beğenisini kazandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü şerefine kadınların beğenisini kazanan 7 filmi bir araya getirdik.

Sinema dünyası uçsuz bucaksız bir kuyu. Hangi türde hangi konuda film ararsanız hepsine bir örnek verilebilir. Tabii ki hayatımızın en önemlileri kadınların da yaşam zorluklarını, gerçek hayatta yaşadıkları deneyimleri beyaz perdeye aktaran filmler de var. Sizler için daha çok kadına hitap eden, onların beğenisini kazanmış filmleri bir araya getirdik.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

BLACK – 2005

Black Filmi

Kadınların beğenisini kazanan filmlerden biri olan Black ülkemizde Benim Dünyam isimli bir uyarlama ile gösterime girdi. Hint yapımı film doğuştan hem sağır hem kör hem dilsiz bir kızın hikayesini anlatıyor. Ailesi tarafından kliniğe kapatılmak istenen Michelle’in hayatına Debraj Sahai adında özel bir eğitmen girer ve o günden sonra dünyası tamamen değişir.

TEK BAŞINA / NORTH COUNTRY 2005

Tek Başına Filmi

Niki Caro’nun kamera arkasına geçtiği film yaşanmış gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye aktarıyor. Charlize Theron’un Oscar adaylığı kazandığı Tek Başına, çocuklarına bakmak için madende çalışmak zorunda kalan ve tacize uğrayan Josey Aimes’in hayatını konu alıyor.

Cevap bırakın