DiCaprio’nun Oscar Alamadığı Filmler!

0 8.567

22 Ocak’ta ülkemiz sinema salonlarında Diriliş filmiyle görünen Leonardo DiCaprio, Oscar ödülünü kazanamadı ancak kazanmış kadar oldu. İnternet ortamında dönen geyiklerin de etkisiyle bu sefer kazanacak gibi görünüyor.

Adını duyurduğundan beridir bir çok filmde Oscar‘ı kesin alır gözüyle bakılan Leonardo DiCaprio bir türlü şeytanın bacağını kıramamış ve ödüle ulaşamamıştı, ki hala ulaşamadı. Ancak oynadığı filmlerde gönüllere taht kuran oyuncu her ödül sezonunda hayranları tarafından Oscar’a aday gösterilmiş olsa da Akademi hayranlarla aynı fikirde olmadı. Durum böyle olunca internet ortamında türlü caps, gif ve videolarla bu durum ti’ye alındı.

Leonardo DiCaprio’nun En İyi Filmleri

22 Ocak’ta ülkemiz sinema salonlarında gösterime giren Diriliş (The Revenant) filmiyle Oscar’ın favorileri arasında gösterilen DiCaprio, 73. Altın Küre Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alarak hayranlarını heyecanlandırdı. 88. Oscar Töreni‘nde minik heykelciği kazanacağına inandığımız Leonardo DiCaprio‘nun Oscar’lık diğer performanslarına göz atalım.

Titanik

en iyi leonardo dicaprio filmleri
© 1997 – Paramount Pictures

Leonardo DiCaprio’nun tam olarak tanındığı adının yüksek sesle söylendiği Titanik filmini izlemeyen kalmamıştır herhalde. Titanik filmindeki performansıyla Akademi’den adaylık dahi alamayan DiCaprio filmin sonundaki ölüm sahnesiyle hafızalarımızın bir köşesine yer etti. Sizce bu filmde Oscar’ı hak etmiyor muydu?

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın