Leonardo DiCaprio’nun Yeni Rolü Belli Oldu: Sam Phillips

0 72

Oscar kazandığı The Revenant sonrası oyuncu olarak bir filmde yer almayan Leonardo DiCaprio, Rock ‘N’Roll’u icat eden adam Sam Phillips’i canlandıracak.

Sinema tutkunlarının en sevdiği aktörler listesinde ilk ona girecek isimlerden biri olan Leonardo DiCaprio son yıllarda Django Unchained (Zincirsiz), The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby), The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) ve Oscar kazandığı The Revenant (Diriliş) filmlerinde karşımıza çıkmıştı. Diriliş’in ardından hangi filmde rol alacağı merak konusu olan DiCaprio birkaç farklı filmde yapımcı kimliğiyle yer almasının ardından yeni filmi de belli oldu. Peter Guralnick tarafından yazılan Sam Phillips: The Man Who Invented Rock ‘N’ Roll adlı kitaptan uyarlanacak olan filmde ünlü prodüktör Sam Phillips‘i canlandıracak.

Sam Phillips

Leonardo DiCaprio Sun Records’un Kurucusu Sam Phillips’i Canlandıracak

Elvis Presley ve Johnny Cash gibi Rock müziğin efsanelerini keşfeden Sun Records‘un kurucusu Sam Phillips‘in hayatını anlatacak olan film için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje için herhangi bir senarist ve yönetmen ile anlaşılmasada Leonardo DiCaprio, Mick Jagger, Victoria Pearlman, Steve Bing ve Rick Yorn gibi isimler yapımcı koltuğunda oturacak.

Sam Phillips Kimdir?

Ocak 1923 doğumlu olan Sam Phillips, kurmuş olduğu Sun Studio ve Sun Records ile Rock ‘N’ Roll’u icat eden isim olarak tarihe geçmiş Johnny Cash, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis, Howlin’ Wolf ve Elvis Presley gibi isimleri keşfederek döneme damgasına vurmuştu. Hayatın her alanında gördüğümüz ırkçılığı müzik endüstrisine taşıyanlara savaş açan prodüktör Phillips, bu amaç uğruna bir çok çalışma yapmış ve ırkçılığın karşısında sert bir şekilde durmuştur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın