Düşük Bütçesiyle Milyonlar Kazanan En İyi 7 Film

0 7.492

Yüksek bütçesiyle dikkatleri üzerine toplayan filmler olduğu gibi, düşük bütçesi ve kısıtlı imkanlarıyla dudak uçuklatan filmler de izleyicilerle buluşuyor. Sizler için düşük bütçesiyle milyonlar kazanan en iyi 7 filmi bir araya getirdik.

Sinema salonlarında izlediğimiz bir çok film; oyuncu kadrosu, yönetmeni, konusu ve kamera arkası ekibi gibi özelliklerin yanı sıra filmin çekilmesi için ayrılan büyük bütçelerle de adından söz ettiriyor. İnanılmaz büyük bütçelerle çekilen filmlerin gişeleriyle değerlendirilirken, bütçesine rağmen yaşattığı hayal kırıklıkları yaşayan filmler de sinema tarihinin büyük bir parçasını kapsayacak.

İzlemeye Değer Düşük Bütçeli Film Önerileri

Yüksek bütçesi ile dikkatleri üzerine çeken filmler olduğu gibi, düşük bütçesiyle adından söz ettiren dudak uçuklatan filmler de mevcut. Günümüz teknolojisinin elverdiği şartlara göre sinema dünyasının kapıları yeni sinemacılara hiç olmadığı kadar açık. Yüksek bütçesi ve gişesiyle adından söz ettiren filmleri bir kenara bırakıp, düşük bütçeli filmlerler yüksek gişe elde eden başarılı filmlere göz atalım dedik. Düşük bütçeyle çekilmiş en iyi 7 film.

Another Earth – 2011

Another Earth - 2011

Bütçe: 150.000$
Gişe: 1.800.000$

Bugüne kadar karşılaştığımız bilim-kurgu filmleri genellikle bütçesiyle dudak uçuklatan filmler olmuştur. Büyük bütçe daha fazla olanak sağladığı yadsınamaz bir gerçek, fakat izlenilesi bir bilim-kurgu için iyi bir hayal gücü de olması gerek. Britt Marling ve Mike Cahill’in ortaya çıkardıkları “Earth 2” adı verilen Dünya’nın replikası bir gezegenin güneş sistemi içerisinde ortaya çıkmasını ve iki insanın bu olay sonucu kesişen hayatlarını konu alıyordu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın