En Etkileyici Film Makyajları!

0 8.944

Günlük hayatta bayanların değişilmezi olan makyaj, Hollywood‘un da değişilmezlerinden biri haline geldi. Plastik makyaj tekniği ve güzel uygulamalar ile birlikte tanınmayacak hale gelebilirsiniz.

Hollywood filmlerinin genelinde kullanılan plastik makyaj, filmler içerisindeki olağanüstü karakterlere dönüşmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Terminatör filmini izlediyseniz, Arnold Schwarzenegger‘in bu teknikle robotik bir görünüme kavuşması hafızanızda canlanacaktır.

Hollywood sektöründe birbirinden mükemmel filmlerin neredeyse tümünde kullanılan plastik makyajın ülkemizdeki en bilinen örneği Musallat filmidir.

Sizler için makyajla inanılmaz şekilde değişen film karakterlerini listeledik. İşte en etkileyici film makyajları:

Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

Captain America’ın baş düşmanı Red Skull’ı ortaya çıkarmak için ekibin protez uzmanı David White, Hugo Weaving’i kıpkırmızı ve ayrıntılı bir silikon maskesiyle kaplıyor. Elmacık kemikleri ve benzeri detaylar, ancak böyle başrılı bir ekip tarafından hazırlanabilirdi.

Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

Red Skull oldukça zorlu ve rahatsız edici bir rakip. Aktör Weaving doğru görünümü ortaya çıkarmaya çalıştığında, White’ın tasarladığı makyaj daha da etkileyici bir şekilde ortaya çıkıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın