En İyi Makyaj Sanatçıları ve Etkileyici Makyajlar

0 10.801

Gündelik hayatta bayanların vazgeçilmezi olan makyaj, sinema dünyasının da vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldi. Hayranları olduğumuz oyuncular, canlandıracağı karakterlere bürünebilmek için pek çok makyaj tekniğinden sonra kameraların karşısına geçiyor. Plastik makyaj tekniği ile neredeyse tanınmayacak hale geliyorlar.

Sinemanın En İyi Makyajları

Filmlerde rol alan oyuncuları, canlandıracağı karakter gibi görünmesini sağlamak da makyaj sanatçılarının görevidir. Makyaj sanatçıları oyuncuları rollerine göre daha genç, daha yaşlı, daha şişman ve daha korkunç görünmelerini sağlamaktadır.

Hollywood filmlerinin neredeyse tümünde kullanılan plastik makyajın ülkemizdeki en bilinen örneği ise Musallat filmidir.

Sizler için en iyi film makyaj sanatçıları ve en iyi film makyajlarını listeledik…

Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

Captain America’ın baş düşmanı Red Skull’ı ortaya çıkarmak için ekibin protez uzmanı David White, Hugo Weaving’i kıpkırmızı ve ayrıntılı bir silikon maskesiyle kaplıyor. Elmacık kemikleri ve benzeri detaylar, ancak böyle başrılı bir ekip tarafından hazırlanabilirdi.

Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

Red Skull oldukça zorlu ve rahatsız edici bir rakip. Aktör Weaving doğru görünümü ortaya çıkarmaya çalıştığında, White’ın tasarladığı makyaj daha da etkileyici bir şekilde ortaya çıkıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın