Gerçekleşmesini İstemeyeceğimiz Felaket Temalı Filmler

0 13.892

İnsanlar yaşam ile mücadele ettiği kadar doğa ile de mücadele içerisindedir. Bu mücadele sinema dünyasında farklı hikayelerle işlendi. Sizler için izlemeye değer 7 afet filmini bir araya getirdik.

Yaşamın en önemli gerçeklerinden olan afetler, bizleri ona karşı tedbirler almaya itiyor. İnsanlar daha çok birbirlerinden korunma adına gelişse de doğal afetlerin getirilerine de hazırlıklı olmaya çalışıyor. İnsanlığın ve yapıların gelişmesiyle değişen afetlere bir de insanoğlunun yarattığı felaketler ekleniyor.

Afet Konulu Film Önerileri

Sinema dünyası da bizlerin fazlasıyla korktuğu afet filmlerini farklı konularda işliyor. Karşılaşmak istemeyeceğimiz izlemeye değer 7 afet konulu film.

San Andreas – 2015

San Andreas - 2015

San Andreas Fayı

Geçtiğimiz yılın dikkat çeken felaket temalı filmlerinden biri San Andreas Fayı. Son dönemde Hızlı ve Öfkeli filmleriyle adından söz ettiren Dwayne Johnson ve Carla Gugino’nun başrolü paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Brad Peyton oturuyor. Film, California’da meydana gelen büyük çaplı bir deprem felaketi ve ardından yaşanan kritik arama kurtarma sürecini anlatıyor. Film itfaiye eri Ray’in gözünden anlatılıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın