İnsan Zihni ve Hafızası Konulu İzlemeye Değer 11 Film | Film Tavsiyesi

0 8.039

Stalker -1979

Stalker -1979

İz Sürücü

Rus yönetmen Andrey Arsenyeviç Tarkovski’nin kamera arkasına geçtiği yapım, insan zihinini kontrol edebileceğini öğrenmesiyle birlikte neler yapabileceğini anlatıyor. Alexander Kaidonovosky, Anatoly Solonitsyn ve Nikolai Grinko’nun yer aldığı film, üç yakın arkadaşın Bölge isimli yasaklanmış bir yere gitmelerini ve orada yaşananları konu alıyor. Bölge isimli yerde bulunan bir odada, insan zihninden geçen en küçük bir dileğin gerçekleşebildiği yer olarak biliniyor.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind – 2004

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - 2004

Sil Baştan

Sil Baştan her ne kadar duygusal sahneleriyle ön plana çıksa da, zihnin insanın kendisine nasıl oyunlar oynadığını ve hafızanın bazı durumlarda insana nasıl zarar verdiğini anlatan en başarılı yapımlardan biri. Michael Gondry’nin yönetmen kotuğunda oturduğu filmde Jim Carrey ve Kate Winslett başrolde yer alıyor.

The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

Kelebek Etkisi

Eric Bress ve J. Mackye Gruber ikilisinin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, hafıza kaybını konu alan bir film olarak izleyici karşısına çıkıyor. Ashton Kutcher ve Melora Walter’ın başrolde olduğu film, küçük yaşlarda kötü olaylar yaşayan Trebon geçici hafıza kayıpları yaşamaktadır. Yetişkinlik döneminde küçük yaşlarda tuttuğu günlükleri bulan kahramanımız kötü olayları hatırlar ve zamanda yolculuğa çıkar. Geçmişine yaptığı dokunuşlar, bugünki hayatını da etkileycektir.

Cevap bırakın