Ölümle Burun Buruna Gelen 7 Oyuncu

0 5.629

Kamera önünde canlandıracağı karaktere bürünebilmek adına farklı teknikler deneyen oyuncular genellikle metot oyunculuğuyla karşımıza çıkıyorlar. Sınırları zorlayan oyuncular neredeyse ölümle burun buruna geliyor. Rolleri uğruna ölümden dönen 7 oyuncuyu sizler için bir araya getirdik.

İzlediğimiz filmlerin yönetmeni, konusu ve işleyişi dışında dikkat çekici özelliklerinden birisi de oyuncu kadroları oluyor. Oyuncular canlandırdıkları karakterlere bürünebilmek için pek çok tekniği kullanıyor, bunlardan en çok kullanılanı ise metot oyunculuk tekniği olarak biliniyor. Bu teknikle oyuncular karakterleri gibi görünme adına inanılmaz değişimler yaşayabiliyor. Bir anda onlarca sağlıksız bir şekilde kilo alıp verebiliyor, gündelik yaşantısını etkileyecek derecede görünümlerini değiştiriyorlar.

Metot oyunculuk tekniğini benimseyen oyuncular her zaman sınırları sonuna kadar zorluyor. Kimi zaman en zorlu sahnelerde dublör kullanmıyor, bazen en ağır dövüş sahnelerinde gerçeği yaşarcasına darbeler yiyor. Bazı oyuncular ise karakterini tam manada canlandırabilmek için ölümle burun buruna geliyor. Bu yazımızda rolleri uğruna ölümden dönen oyunculara göz atalım dedik.

Tom Hanks

Tom Hanks

Film: Cast Away / Yeni Hayat – 2000

Robert Zemeciks’in yönetmen koltuğunda oturduğu film ülkemizde Yeni Hayat ismiyle vizyona girmişti. Filmi bu denli efsane kılan ise Tom Hanks’in göstermiş olduğu inanılmaz değişim. Hanks ilk olarak 23 kilo almış ve gerekli çekimler tamamlanmış. 14 aylık bir aranın ardından aldığı tüm kiloları veren Hanks, tam anlamıyla ıssız bir adaya düşen adam görüntüsüne bürünmüştü. Issız adada bir deli olduğuna kendini kaptıran Hanks, çekimler sırasında yaralanmış ve Staph enfeksiyonu kapmış. Tedavi olma şansı elde ettiğinde ise Hanks’e, bir saat içinde müdahele edilmemiş olsaydı kan zehirlenmesinden ölebileceği söylenmiş.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın