Akılları Alacak Kadro: Blade Runner 2 Geliyor

0 144

Uzun yıllar aranın ardından Blade Runner filminin devamı geliyor. Blade Runner 2 isminin yanı sıra asıl ses getiren hadise beyaz perdenin önemli oyuncularının bir araya gelmesi. İşte filmin dillere destan oyuncu kadrosu.

1982 senesınde ülkemizde Bıçak Sırtı ismiyle gösterime giren Blade Runner’ın devamı gündemde. Philip K. Dick tarafından yazılan eserden sinemaya uyarlanan Blade Runner‘ın senaryosu David Webb Peoples ve Hampton Fancher kaleminden çıkmış yönetmen koltuğunda ise Ridley Scott oturmuştu. Üzerinden 34 yıl geçmesinin ardından devam filmi sesleri yükseldi ve filmle ilgili detaylar belli oldu. Blade Runner 2 filmi çekilecek ve filmin oyuncu kadrosunun büyük bölümü belli oldu.

Blade Runner 2 Filminde Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

Blade Runner filmini izlemeyenleri bir kenera ayırırsak, hayranların da devam filminin çekilmesi yönünde baskısının olmadığı biliniyor. Hatta ikinci filmin geleceği konuşulmaya başlandığında huzursuzlukla karşılanmıştı. Çünkü ilk filmin izleyicilerde bıraktığı tadın bozulmasını istemiyor. Ancak yapımcılar her şeye rağmen karları verip Blade Runner 2 için çalışmaları başlattılar. Yönetmen koltuğunda Tutsak (Prisoners), İçimdeki Yangın (Incendies), Düşman (Sicario) gibi yapımlara imza atan Denis Villeneuve‘nin oturacağı Blade Runner 2 filmi bomba oyuncularla geliyor. Oyuncu kadrosu filme karşı çıkanlar dahil herkesi büyüleyecek gibi görünüyor.

HARRİSON FORD

Harrison Ford

İlk filmde başrol olarak karşımıza çıkan Harrison Ford devam projesinde de yer alıyor. Tıpkı onsuz Indiana Jones olmayacağı gibi Rick Deckard da olmazdı. Usta oyuncunun ne kadar ön planda olacağı ise gizliliğini koruyor.

RYAN GOSLING

Ryan Gosling

Sinema dünyasının sevilen oyuncularından olan Ryan Gosling, Blade Runner 2’nin kadrosuna katılacağı söylentiler arasındayken bile heyecan yaratmıştı. Filmde rol alacağı kesinleşen oyuncunun hangi karaktere hayat vereceği henüz belli değil.

ROBIN WRIGHT

Robin Wright

House of Cards dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Robin Wright, heyecanla beklenen Blade Runner 2 filminin dikkat çeken isimlerinden. Onu kötü filmin kötü karakterini canlandırırken izleyebiliriz.

SYLVIA HOEKS

Sylvia Hoeks

2013 senesinde gösterime giren The Best Offer filminde dikkatleri üzerine çeken Sylvia Hoeks, Denis Villeneuve’nin önemli tercihlerinden biri.

DAVID DASTMALCHIAN

David Dastmalchain

Geçtiğimiz yıl Ant-Man filminde izleyici karşısına çıkan Dastmalchian tam bir takım oyuncusu. Yönetmen daha önce Prisoners filminde birlikte çalışmıştı.

HIAM ABBASS

Hiam Abbass

Bağımsız ve yabancı yapımlardaki performansıyla beğeni kazanan Abbas en son Ridley Scott’ın kamera arkasına geçtiği Exodus: Gods and Kings filminde rol almıştı. Bu filmde canlandırdığı karakterin Blade Runner 2’ye dahil olmasında etkisi tartışılmaz.

ANA DE ARMAS

Ana de Armas

Önemli yapımlarda boy gösteren Ana de Armas, Knock Knock filminde Keanu Reeves ile birlikte rol almıştı. Yükselen kariyerine bir yeni film daha ekleyen oyuncu ayrıca Todd Phillips’in beklenen filmi War Dogs’ta yer alıyor.

BARKHAD ABDI

Barkhad Abdi

Hiç bir oyunculuk eğitimi olmadan 2013 senesinde vizyona giren Captain Phillips filminde büyük bir başarıya imza atan Barkhad Abdi aynı filmdeki rolüyle Oscar’a aday olmuştu. Oyunculuk kariyerine sürpriz bir şekilde başlayan Abdi, Villeneuve’nin önemli tercihlerinden.

CARLA JURI

Carla Juri

Wetland adındaki bir seks komedisiyle adından söz ettiren Carla Juri’nin hafif bir rolle izleyici karşısına çıkması bekleniyor.

MACKENZIE DAVIS

Mackenzie Davis

Geçtiğimiz yılın en önemli filmlerinden Marslı (The Martian)’da karşımıza çıkan Mackenzie Davis, Blade Runner 2 filminin kadrosuna katılan isimler arasında. İzleyiciler onu AMC kanalında yayınlanan Halt and Catch Fire adlı diziden tanıyabilirler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın