Blade Runner 2 Filminin İsmi ve Vizyon Tarihi Belli Oldu

0 58

1982 senesinde vizyona giren Blade Runner’ın 32 yıl sonra gelen ikincisi Blade Runner 2 olarak andığımız filmin resmi ismi belli oldu. Devam filminin ismi Blade Runner 2049 olarak belirlendi.

Oyuncuları arasında Harrison Ford, Rick Deckard gibi isimlerin yer aldığı Ridley Scott’ın yönettiği kült bilim-kurgu filmi Blade Runner devam filmiyle uzun yıllar aranın ardından tekrardan sinema salonlarına geliyor. 2014 yılında Blade Runner 2 fitilinin ateşlenmesinin ardından çalışmalar başlamış ve bu süreç oldukça gizli tutulmuştu. Sadece devamının çekileceğine dair bilgilerin bulunduğu filmden yeni bir bilgi sonunda paylaşıldı. Filmin resmi Twitter hesabı üzerinden; yönetmen koltuğunda oturan Dennis Villeneuve, ilk filmin yönetmeni ve hikayesini yazan Ridley Scott ve devam filminde de yer alacak Harrison Ford ile Ryan Gosling‘in içerisinde yer aldığı bir fotoğraf ile devam filminin ismin açıkladı. Blade Runner 2 olarak andığımız ikinci filmin ismi Blade Runner 2049 olarak belirlendi.

2049 is just one year away.#BladeRunner 2049 – in theaters October 6, 2017. pic.twitter.com/DDJ752HXvd

— #BladeRunner 2049 (@bladerunner) 6 Ekim 2016

Blade Runner 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Sinema salonlarında Blader Runner 2049 ismiyle göreceğimiz devam filmi 6 Ekim 2017 tarihinde vizyona girecek. Filmin resmi Twitter hesabı üzerinde paylaşılan fotoğrafta yer alan Ryan Gosling ve Harrison Ford’un yanı sıra filmde Ana de Armas, Robin Wright, Jared Leto, Mackenzie Davis, Dave Bautista, Barkhad Abdi ve Lennie James gibi isimler yer alacak.

Resmi konusu henüz paylaşılmamış olsa da ilk filmin adından yola çıkılarak hikayenin, ilk filmin geçtiği 2019 yılından otuz yıl sonrasını, yani 2049 yılında geçeceği söylenebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın