Bir Çağan Irmak Filmi: Benim Adım Feridun’dan İlk Fragman

0 973

Mahir Ünsal Eriş’in yazmış olduğu kitaptan beyaz perdeye adapte edilen Benim Adım Feridun filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Türk sinemasına Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları, Tamam mıyız?, Unutursam Fısılda gibi yapımları kazandıran son olarak Nadide Hayat’ın yönetmen koltuğunda oturan Çağan Irmak, Mahir Ünsal Eriş’in yazmış olduğu aynı adlı kitabı beyaz perdeye uyarladı. Uzun süreli ilişkisi yeni biten Ersan’ın tesadüfen gittiği bir düğünde başka birine benzetilmesinin ardından gelişen olaylara odaklanan Benim Adım Feridun‘un ilk fragmanı da izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Benim Adım Feridun Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

TAFF’ın yapımcılığını UIP’in dağıtımını üstlendiği Benim Adım Feridun filmi Halil Sezai, Büşra Pekin, Özge Borak, Tarık Pabuççuoğlu, Suzan Aksoy, Güngör Bayrak ve Cem Kurtoğlu gibi isimleri bir araya getiriyor. Görüntü yönetmenliğini en son Ekşi Elmalar’da yer alan Gökhan Tiryaki‘nin üstlendiği film 11 Kasım 2016 tarihinde vizyona girecek.

Benim Adım Feridun

Benim Adım Feridun Filminin Konusu

Ayrılıkların ayı olarak bilinen Kasım’da vizyona girecek olan Benim Adım Feridun filminin resmi konusu şu şekilde: Kendini uzun süreli, kazanılmış bir ilişkinin rahatlığına bırakmış olan Ersan (Halil Sezai Paracıkoğlu), sevgilisi Ayla (Özge Borak) tarafından terk edilir.

Birkaç haftalık geri kazanma çabası sonuç vermeyince bu ayrılığı kabullenmeye ve yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu düşünür. Erdek’teki çocukluk evine gider, orada da aradığı huzuru bulamayan Ersan çareyi uzun süredir gitmediği Erdek sahiline gitmekte bulur. Sahile yakın bir düğün salonundan gelen sesler dikkatini çeker ve bir şeyler içip çıkarım düşüncesiyle girdiği düğündeki damadın babası onu yıllar önce küsüp Almanya’ya yerleşen kardeşinin oğlu Feridun sanır.

benim adım feridun tek part

Hayatındaki tuvalde ayrılık acısının resminin çizildiğini sanan Ersan, kendi mutluluğunu düğünde bulacaktır. Hoşuna giden bu oyunu kısa tutup ilk fırsatta kaçarım sanırken karşısında damadın kuzeni Hayal’i (Büşra Pekin) görmesiyle yeni kimliği ile yaşayacağı çılgın bir gecenin tam ortasında bulur kendini. Geceyle birlikte ilginç olaylar art arda onu beklemektedir.

Benim Adım Feridun Poster
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın