Büyük Başkaldırı Hikayesi: Free State of Jones’tan Uzun Video

0 1.026

Oscar Ödüllü Matthew McConaughey’nin başrolde yer aldığı yönetmen koltuğunda Gary Ross’un oturduğu Free State of Jones filminin 6 dakikalık uzun videosu yayınlandı.

The Hunger Games (Açlık Oyunları), Seabiscuit (Zafer Yolu), Pleasantville (Yaşamın Renkleri) gibi yapımlarla toplamda dört kez Oscar’a adaylık kapan Gary Ross‘un senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği Free State of Jones, 6 dakikalık uzun videosuyla izleyici karşısına çıktı. Konusu ile 2017 Oscar Ödülleri’ne aday olacağı tahmin edilen film eleştirlerden nasibini aldı. Film Rotten Tomatoes’da %32’lik bir skor tutturdu.

Eyaletler Arası Savaşı Beyaz Perdeye Taşıyan Film: Free State of Jones

Amerika’yı ikiye bölen ve bir çok can kaybının yaşandığı eyaletler arasındaki savaşı beyazperdeye aktaran Free State of Jones filminin yapımcılığını Scott Stuber, Jon Kilik ve Gary Ross üstleniyor. Filmin başrolünü Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyer Club) ile Oscar’a uzanan Matthew McConaughey üstlenirken ona; Gugu Mbatha-Raw, Mahershala Ali, Keri Russell, Sean Bridgers, Matt Lintz, Christopher Berry gibi isimler eşlik ediyor.

Free State of Jones Filminden 6 Dakikalık Tanıtım Videosu

STX Entertainment tarafından yayınlanan 6 dakikalık tanıtım videosunda, Amerikalı çiftçi Newton Knight’ın küçük yeğenini çatışmadan yara almadan çıkarmak için gösterdiği çabayı ve savaşın vahşi kurallarına yenilerek hayata veda ettiği sahneyi izliyoruz. Bu üzücü olayın ardından savaş alanından kaçan Knight asker kacağıdır ve görüldüğü ilk an öldürülmesi emri verilmiştir. Jones’a dönüş yolunda bir grup köleyle karşılaşır ve onlara güvenli bir bölgede durmaları için yardımcı olur. Yaptıklarıyla çevredekilerin saygısını kazanan Knight, asker kaçakları, çiftçiler ve kaçak kölelerden oluşan küçük bir ordunun başına geçer. İsyanı bastırmak için gönderilen birlikleri alt eden Knight ve ordusu, etraftaki çiftliklere baskınlar yaparak köleleri özgürlüklerine kavuştururlar.

Konusuyla ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekmeyi başaran Free State of Jones, 16 Eylül 2016 tarihinde ülkemiz sinema salonlarında gösterime girecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın