Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü Adayımız: Kalandar Soğuğu

0 81

2017 yılında 89. kez düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film dalında yarışmak için adaylar belli oluyor. Türkiye’nin Oscar adayı filmi belli oldu.

Ülkeler her yıl Yabancı Dilde En iyi Film kategorisi için adaylarını belirlerken ülkemizi temsil edecek aday da belirlendi. Gelecek sene 89. kez düzenlenecek olan Oscar Ödülleri‘ne 16 Eylül’de vizyona giren ve öncesinde farklı film festivallerinde gösterime girip ödüller kazanan Kalandar Soğuğu katılacak. Mustafa Kara‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu film ülkemizi 2017 Oscar Ödülleri‘nde temsil edecek.

Ödüllü Film Kalandar Soğuğu Oscar Yolunda

Mustafa Kara ve Bilal Sert‘in senaryosunu yazdığı müziklerini Eleonore Fourniau‘nun yönetmenliğini ise Kara’nın üstlendiği film Türkiye’nin gelecek yıl düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film Adayı olarak belirlendi. Karadeniz’in bir dağ köyünde hayatını sürdürmeye çalışan Mehmet’in hayatını anlatan filmde Tuncer Salman, Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara, İbrahim Kuvvet, Muzaffer Şen, Hasan Fehmi Hizal ve Ahmet Kayar gibi isimler de yer alıyor.

Kalandar Soğuğu

Türk ve Macar Ortak Yapımı Film: Kalandar Soğuğu

Ülkemizi temsil etmek için seçilen Kalandar Soğuğu, Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Ulusal ve Uluslararası alanda iki ayrı bölümde yarıştı. Ulusal yarışmada Jüri Özel Ödülü, En İyi Müzik ve En iyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazanırken Uluslararası yarışmada En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 28. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde de yarışan Kalandar Soğuğu, festivalin en prestijli ödüllerinden En İyi Yönetmen Ödülü ve En İyi Film ödülünü kucaklamıştı.

Kalandar Soğuğu
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın