Dennis Villeneuve’nün Yeni Filmi Arrival’dan İlk Fragman

0 1.000

En son 3 dalda Oscar’a aday olan suç filmi Sicario’yu çeken Denis Villeneuve bu kez bir bilim-kurgu filminin kamera arkasında. Çekimleri tamamlanan Arrival filminin fragmanı izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Yönetmen koltuğunda oturduğu Düşman (Enemy) ve Tutsak (Prisoners) filmleriyle ödül törenlerini kasıp kavuran son olarak Sicario ile üç dalda Oscar’a aday olan başarılı yönetmen Denis Villeneuve iddialı bir yapımla geliyor. Arrival filmi; Man of Steel, American Hustle ve Batman v Superman: Dawn of Justice filmlerinde karşımıza çıkan Amy Adams ile Marvel filmlerinden Hawkeye karakteriyle tanıdığımız Jeremy Renner‘ı bir araya getiriyor. Filmde ayrıca Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Nathaly Thibault, Mark O’Brien gibi isimler yer alıyor. Senaryo ise Eric Heisserer kaleminden çıkıyor.

Arrival - 11 Kasım 2016

1998 Tarihli The Story of Your Life İsimli Bilim-Kurgu Öyküsü: Arrival

Geride bıraktığımız günlerde ilk görselleri ve tanıtım fragmanı servis edilen Arrival filmi, Ted Chiang tarafından 1998 senesinde yazılan The Story of Your Life adlı kısa bilim-kurgu öyküsünden uyarlanıyor. Film, dünya dışı yapıların uzaydan yer yüzüne iniş yapmasıyla, dilbilimci Dr. Louise Banks ve ekibinin uzaylıların dünyaya geliş amacını çözmeye çalışmasını anlatıyor. Eric Heisserer tarafından yazılan filmin açıklanan konusu da şu şekilde:

“Esrarengiz bir uzay gemisi dünya ile temasa geçtiğinde, durumu değerlendirmek ve incelemek adına dilbilimci Louise Banks’in yer aldığı bir ekip oluşturulmuştur. İnsanlar yaşananlarla ilgili cevaplar ararken Banks kendi hayatını ve büyük ihtimalle bütün insanlığı tehlikeye atacaktır.”

Arrival - 11 Kasım 2016

Arrival Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

İlk gösterimlerini Eylül ayı içerisinde Venedik ve Toronto film festivallerinde gerçekleştirecek olan Arrival filmi, 11 Kasım 2016 tarihinde ülkemiz sinema salonlarında yerini alacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın