Roman Uyarlaması Gece Hayvanları’ndan İlk Türkçe Fragman

0 91

Aralık ayında sinema salonlarına uğrayacak filmler arasında yer alan roman uyarlaması Nocturnal Animals, ilk Türkçe altyazılı fragmanıyla karşınızda.

Moda tasarımcısıyken sinema dünyasına adım atan Tom Ford, ilk uzun metraj denemesini Colin Firth ve Julianne Moore’un başrolde olduğu A Single Man (Tek Başına Bir Adam) filmiyle yapmış ve şüpheli gözleri bertaraf etmişti. Yönetmenliğe adım atan modacı ilk filminin tam yedi yıl sonrasında Austin Wright tarafından yazılan Tony and Susan isimli romanın uyarlamasında kamera arkasına geçti. Nocturnal Animals filmiyle başarılı yönetmenliğini devam ettiren Ford, Toronto ve Venedik Film Festivallerinde beğeni toplayıp Amy Adams ve Michael Shannon isimlerinin Oscar’a aday olabilecek performans sergilediği konuşulmaya başlandı.

Nocturnal Animals / Gece Hayvanları

Nocturnal Animals Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Senaryo ve yönetmenliği Tom Ford‘a emanet edilen Nocturnal Animals filmi ülkemiz sinema salonlarında Gece Hayvanları ismiyle gösterime girecek. Başrollerinde Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson gibi beyaz perdenin önemli isimlerini bir araya getiren film 9 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek. Hikaye içerisinde hikaye formatında ilerleyen Gece Hayvanları, iki anlatım arasında kalan bölgeyi ortaya çıkarıp izleyicileri gerilime sürükleyecek gibi duruyor.

Nocturnal Animals / Gece Hayvanları

Nocturnal Animals Filminin Konusu

Ülkemizde dağıtımını UIP’in gerçekleştireceği Nocturnal Animals filminde Susan Morrow (Amy Adams) 15 yıl önce eşi Edward Sheffield ile yollarını ayırır. Şimdilerde ise bir doktorla evli olan Susan, normal bir hayat sürmektedir. Bir gün posta kutusunda eski eşi tarafından yazılan ve kendisine yollanan taslak halindeki romanı alır ve geçmişindeki karanlık anılarla yüzleşir. Susan’ın hikayesiyle birlikte taslak romanda yer alan Tony Hasting’in ailesi ile çıktığı ve bir kabusa dönen bir gezi anlatılır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın