Hayalet Avcıları’ndan Yenilenmiş Soundtrack’ini Dinlemiş miydiniz?

0 664

Yeni oyuncular, modern hikaye ve teknolojinin yardımıyla bambaşka Ghostbusters filmi izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kadar yenilenmenin arasında filmin tema müziği de nasibini aldı. Fall Out Boy ve Missy Elliott, Ghostbusters’ın yeni tema müziği için bir araya geldi.

Her film zihnimizde farklı özellikleriyle kendine yer ediyor. Kimi oyuncularıyla, kimi farklı çekim teknikleriyle, kimi yaşanan kazalarıyla, kim aldığı ödülleriyle hafızalarımıza kazınıyor. Bazı filmler ise tema müzikleriyle her an kendini hatırlatabiliyor. 1984 yılında vizyona giren Hayalet Avcıları filmi de o filmler arasında yerini alıyor. Ray Parker Jr.‘ın besteleyip icra ettiği Ghostbusters‘ın tema şarkısı 80’li yıllara damga vurdu ve Oscar kazandı. Yeni gelen filmle birlikte tema müziği de yenilendi. Fall Out Boy ve Missy Elliott, Hayalet Avcıları tema müziği için bir araya geldi.

Fall Out Boy ve Missy Elliott’tan Hayalet Avcıları Müziği: Ghostbusters (I’m Not Afraid)

Amerikalı müzik grubu Fall Out Boy ve rap şarkılarıyla tanınan Missy Elliott, klasik Ghostbusters filminin tema müziği üzerinde çalışmalar yaparak orijinalinden farklı bir hale getirdiler. Yukarıdan da dinleyeceğiniz gibi üzerine gitar yükseltilmiş, ritim biraz daha ağır ve Missy Elliott‘ın sözleri Ray Parker Jr. tarafından yapılan şarkıya tazelenmiş bir hip-hop havası veriyor. Parçanın adında oynma yapılmasının ardından müzik Ghostbusters (I’m Not Afraid) olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Sinemanın En İyi Film Müzikleri

Ghostbusters Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Yönetmen koltuğunda Paul Feig‘in oturduğu filmde Kristen Wigg, Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kate McKinnon ve Chris Hemsworth gibi isimler yer alıyor. 29 Temmuz‘da vizyona girecek olan filmde 12 Yıllık Esaret filminde rol alan Michael K. Williams, Andy Garcia ve ilk serinin efsane ismi Bill Murray yer alacak. Marvel evreninin Thor’u olarak tanıdığımız Chris Hemsworth hayalet avcılarına sekreterlik yapan Kevin karakterini canlandırıyor.

Sizleri bir de orijinal Ghostbusters müziğini dinlemeye davet ediyoruz…

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın