Luc Besson Filmi Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ndan İlk Fragman

0 76

Lucy filminin yönetmeni olarak da tanıdığımız Luc Besson’un uzun zamandır çekmeyi planladığı bilim-kurgu filmi Valerian and the City of a Thousand Planets ilk fragmanıyla karşınızda.

2017 senesinde vizyona girecek olan filmlerin içerik ve detayları fazlasıyla heyecan yaratıcı. Öyle ki The Fifth Element, Léon, Transporter 2 ve Lucy gibi önemli yapımlara imza atan Luc Besson‘un yönetmenliğini üstlendiği Valerian, tam ismiyle Valerian and the City of a Thousand Planets filminin ilk fragmanı aynı etkiyi yarattı. Pierre Christin ve artist Jean Clauda Mézières tarafından çıkarılan Fransız çizgi roman Valerian and Laureline‘in sinema uyarlaması adeta görsel bir şölen sunuyor.

Dane DeHaan

Luc Besson’un Yönettiği Valerian Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Star Wars serisine ilham kaynağı verdiği söylenen aynı zamanda Luc Besson‘un çektiği The Fifth Element filminde de Valérian and Laureline çizgi romanından esintiler olduğu söyleniyordu. Yönetmen uzun yıllar aranın ardından dile getirdiği çizgi roman uyarlamasına imza attı filmin vizyon tarihi 27 Temmuz 2017 olarak açıklandı. Ülkemizde Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu ismiyle sinema salonlarına uğrayacak olan filmde Dane DeHaan ve Cara Delevingne başrolde yer alırken onlara Clive Owen, Ethan Hawke, Krus Wu ve Rihanna gibi isimler eşlik ediyor.

Valerian and the City of a Thousand Planets filmi
, Valerian ve Laureline isimli iki zaman gezgini ajanın galaktik bir imparatorluğu araştırmasına odaklanıyor.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu - Rihanna
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın