Nate Parker Filmi The Birth of a Nation Filminden Poster

0 34

Yönetmen koltuğunda Nate Parker’ın oturduğu The Birth of a nation filminden yeni poster servis edildi. Sinemanın iddialı filmlerinden biri olan film, farklı bakış açısıyla kölelik ve insan hakları mücadelesi isyanını konu alıyor.

Yayınlanan ilk fragmanıyla sinema tutkunları üzerinde etki bırakan The Birth of a Nation, yeni posteriyle izleyicilerin karşısında. Non-Stop, Kırmızı Kuyruklar Filosu, The Great Debaters gibi filmlerle oyuncu kimliğinde görünen Nate Parker, ilk uzun metrajlı film deneyimini The Birth of a Nation ile yaşıyor. Prömiyerini Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren film, Amerika tarihine farklı gözle bakarak köleliliğin insan hakları mücadelesine dönüşmesini konu alıyor. Filmin şimdiden 2017 Oscar Ödülleri‘nin favorileri arasında yer alacağı belirtiliyor.

The Birth of a Nation

Kölelik Dramı: The Birth of a Nation

Bu yıl düzenlenen Sundance Film Festivali kapsamında ilk gösterimini gerçekleştiren film hem Jüri Büyük Ödülü hem de Seyirci Büyük Ödülü’nü kazandı. Konusu ve oyunculuklarıyla şimdiden 2017 Akademi Ödülleri’nin favorileri arasında gösterilen filmde Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Gabrielle Union, Nate Parker, Colman Domingo gibi isimler yer alıyor. Nate Parker oyuncu kadrosunda olmasının yanı sıra filmin senaryosuna imza atıp yönetmen koltuğunda da oturuyor.

BUNU DA OKUYUN: En iyi 10 direniş filmi

The Birth of a Nation Filminin Konusu

İnsanlık tarihinin en kanlı başkaldırısını büyük bir ustalıkla işleyen film, 7 Ekim’de Amerika’da gösterime girecek. Ülkemiz vizyon tarihi henüz belli olmayan The Birth of a Nation‘da; Nat Turner, bir vaiz ve köledir. Fazlasıyla zeki olan ve okuma yazma bilen Nat, sahibi Samuel Turner tarafından köle isyanlarının bastırılması için vaaz vermesini ister. Nat, diğer köleler ve kendisine yapılan zulümleri daha net görerek insanların yapmaya çalıştığı devrimin fitilini ateşleyecektir.

The Birth of a Nation
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın