Köle Dramı ”The Birth of a Nation” Filminden İlk Fragman

0 1.000

Nate Parker’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Birth of a Nation, ilk resmi fragmanıyla izleyici karşısına çıktı. Yılın en iddialı filmlerinden olan film, farklı bakış açısıyla kölelik ve insan hakları mücadelesi isyanını konu alıyor.

Non-Stop, Red Tails (Kırmızı Kuyruklar Filosu), The Great Debaters gibi filmlerde rol alan 2011 yılında J.A.W., 2014 yılında #American isimli kısa filmler çeken Nate Parker, ilk uzun metrajlı film deneyimini köle dramı The Birth of a Nation ile yapıyor. İlk gösterimini Sundance Film Festivali‘nde yapan film, Amerika tarihine farklı gözle bakarak köleliliğin insan hakları mücadelesine dönüşmesini konu alıyor. Şimdiden 2017 Akademi Ödülleri‘nin favorileri arasında gösterilen filmin ilk resmi fragmanı yayımlandı.

en iyi direniş filmleri

The Birth of a Nation: Sundance Film Festivali’nden Ödüller Kazandı

Bu yıl düzenlenen Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimini gerçekleştiren The Birth of a Nation, hem Jüri Büyük Ödülü’nü hem de Seyirci Büyük ödülünü kazandı. Değindiği konu, oyunculuklarla şimdiden 2017 Oscar Ödülleri‘nin favorisi olan filmde Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Gabrielle Union, Nate Parker, Colman Domingo gibi isimler yer alıyor. Nate Parker oyuncu kadrosunda yer almasının yanı sıra filmin senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda da oturuyor.

The Birth of a Nation Filminin Konusu

İnsanlık tarihinin en kanlı baş kaldırısını büyük bir ustalıkla işleyen film, 7 Ekim’de Amerika’da gösterime girecek. Ülkemiz vizyon tarihi henüz belli olmayan The Birth of a Nation’da; Nat Turner, bir vaiz ve köledir. Fazlasıyla zeki olan ve okuma yazma bilen Nat, sahibi Samuel Turner tarafından köle isyanlarının bastırılması için vaaz vermesini ister. Nat, diğer köleler ve kendisine yapılan zulümleri daha net görerek insanların yapmaya çalıştığı devrimin fitilini ateşleyecektir.

Bunu da okuyun: En İyi 10 Direniş Filmi

en iyi direniş filmleri

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın