Yeni Batman’imiz Affleck’in Yönettiği Film: Live By Night

0 862

Dennis Lehane tarafından yazılan suç türündeki romandan sinemaya adapte edilen Live By Night, son olarak Batman karakteriyle karşımıza çıkan Ben Affleck tarafından yönetiliyor. Filmin ilk fragmanı izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Şu sıralar sıkça Batman olarak gündemimizde olan Ben Affleck yönetmenliğini üstlendiği yapımlara bir yenisini daha ekledi. Oyunculuğunun yanı sıra yönetmen koltuğunda oturduğunda da maharetlerini ispatlayan Affleck, daha önce Dennis Lehane’in yazmış olduğu romandan sinemaya adapte edilen Gone Baby Gone (Kızımı Kurtarın)’ı çekmiş ve ödül sezonlarında adından söz ettirmeyi başarmıştı. Sonrasında yönetmenlik kariyerini The Town (Hırsızlar Şehri) ve Argo (Operasyon: Argo) ile parlatan sinemacı dördüncü uzun metraj işine yine Dennis Lehane tarafından yazılan Live By Night isimli roman uyarlamasıyla imza attı.

Ben Affleck’in Yönettiği Dördüncü Film: Live By Night

Good Will Hunting (Can Dostum) filminde senarist, Argo filminde ise yapımcı kimliği ile Oscar Ödülleri kazanan Ben Affleck, yönetmen koltuğuna oturduğu Live By Night ile “En İyi Yönetmen” Oscar’ına göz diktiğini hissettiriyor. İzleyicileri 1920’li yıllara Amerika’da alkol üretiminin satışının yasak olduğu yıllara götüren film aynı zamanda organize suç dünyasını Affleck’in bakış açısıyla perdeye taşıyor. Yasakların ve kısıtlamaların olduğu Boston’da dürüst bir polisin oğlu olan Koe Coughlin isimli adamın, bu şehirde ve düzende yaşamına gangster olarak devam etmesini anlatıyor.

Gecenin Kanunu Filmi

Live By Night Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dennis Lehane’in suç türündeki romanından beyaz perdeye adapte edilen Live By Night filmi 20 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek. Yönetmen ve senarist kimliğinin yanı sıra filmin başrolünde de yer alan Ben Affleck‘e; Clint Eastwood’un oğlu Scott Eastwood, Galaksinin Koruyucuları’ndan Gomora’yı canlandıran Zoe Saldana, Malefiz’in Aurora’sı Elle Fanning, Sienna Miller, Chris Sullivan, Anthony Michael Hall gibi isimler eşlik ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın