Yeniden Uyarlanan Scarface’in Yönetmeni Belli Oldu

0 115

Sinema dünyasına adını altın harflerle kazıtan klasik mafya filmi Scarface yeniden çevrim yapımla beyaz perdeyi ziyarete hazırlanıyor. Filmin yönetmen koltuğu için anlaşılan isim ise Antoine Fuqua oldu.

Oliver Stone’un senaryosunu yazıp Brian DePalma’nın yönetmen koltuğunda oturduğu Kübalı mülteci Tony Montana’nın suç dünyasında yükselişini konu alan klasik mafya filmi Scarface uzun yıllar aranın ardından yeniden çevrim projeye kavuşuyor. Geride bıraktığımız yıllarda yeniden çekileceğine dair söylentiler ortaya çıksa da somut adımlar atılmadığı için proje hep askıda kalmıştı. Ancak yeni detaylara göre modern uyarlamanın kamera arkasına geçmesi için Antoine Fuqua ile görüşülüyor.

Antoine Fuqua

Muhteşem Yedili Filminin Yönetmeninden: Scarface

Yeniden çevrim proje için Harry Potter serisinin yönetmeni David Yates ve Pablo Larrain ile görüşülmüş ancak bir anlaşma sağlanamamıştı. Klasiklerden Magnificent Seven (Muhteşem Yedili) filminin yeniden çevrimini büyük ustalıkla tamamlayan ayrıca Training Day (İlk Gün), The Equalizer (Adalet) ve Southpaw (Son Şans) gibi filmleri çeken Antoine Fuqua ile görüşmelere başlandı. Fuqua Scarface filminin yeniden çevrimi yönetmek için en yakın isim olarak göze çarpıyor.

Yeniden çevrim Scarface’in senaryosu Fury ve Suicide Squad filmlerini yazıp yöneten David Ayer ve Straight Outta Compton’ı yazan Jonathan Herman  tarafından kaleme alınıyor. Filmin vizyon tarihi ise henüz kesinlik kazanmadı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın