Yılmaz Erdoğan’ın Filmi Ekşi Elmalar’dan İlk Poster ve Fragman

0 1.089

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği aynı zamanda oyuncu kadrosunda da yer aldığı yeni filmi Ekşi Elmalar’dan yeni detay geldi. Filmin yayınlanan ilk tanıtım fragmanının ardından ilk posteri de sinema tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Türk sinemasına Vizontele, Vizontele Tuuba, Organize İşler, Neşeli Hayat ve Kelebeğin Rüyası gibi filmleri kazandıran Yılmaz Erdoğan yeni filmiyle tekrardan beyaz perdeye dönüyor. En son Kelebeğin Rüyası’ filmini yöneten Erdoğan yeni filminde kendi hayat hikayesini ele alıyor. İlk fragmanının ardından ilk posteri de izleyicilerin beğenisine sunulan Ekşi Elmalar, 1970’li yıllarda Hakkari’de yaşayan kalabalık bir aile üzerinden ülke geçmişine göz atıyor. Bu sonbaharda vizyona girecek olan filmde önemli isimler yer alıyor.

Ekşi Elmalar Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu Ekşi Elmalar, 28 Ekim 2016 tarihinde sinema salonlarındaki yerini alacak. Erdoğan ayrıca filmin oyuncu kadrosunda yer alırken ona Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk ve Cezmi Baskın gibi isimler eşlik ediyor. Film, Belediye Başkanı Aziz Özay, eşi Ayda ile kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin 1970’li yıllarda Hakkari’de bir elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan ve 90’lı yılların sonunda Antalya’ya kadar uzanan hikayesini konu ediniyor.

Ekşi Elmalar Filmi Posteri
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın