Farklı Türlerde 2015’in En İyi Filmleri

0 3.457

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2015 yılı sinema açısından bakılacak olursa verimli geçti denebilir. Bu yıl birbirinden önemli yapımlar izleyiciyle buluştu. Sizler için 2015 yılının farklı türlerdeki en iyi filmlerini bir araya getirdik.

Hızlı ve Öfkeli 7, Jurassic World, Southpaw, Who Am I, The Revenant, Black Mass, Star Wars: The Force Awakens, The Martian  bu yıl gösterime giren önemli filmlerden sadece bir kaçı. 2015 senesi birbirinden önemli filmlerin yılı oldu ve birbirinden kaliteli filmler sinema izleyicisiyle buluştu. Kimi film kendisine ayrılan bütçe ile harikalar yaratırken kimi ise dibe çakıldı. Bazı oyuncular muhteşem oyunculuklarıyla bütün filmi sırtlarken bazıları ise ne yaptıysa başarılı olamadı.

Yıl sonlarının klasikleri olan “en iyiler” listeleri ardı arkasına geldi. Biz de sizler için farklı türlerde 2015 yılının en iyi filmlerini bir araya getirdik. Hazırlamış olduğumuz galeride daha önce izlemiş olduğunuz filmler olsa da henüz izlemedikleriniz ise sizler için film önerisi tadında. İşte farklı türlerde 2015 yılının en iyi filmleri.

İzlemeye Değer Aksiyon Filmleri

Southpaw

Southpaw

Olympus Has Fallen ve The Equalizer gibi aksiyon yapımlarının yönetmenliğini üstlenen Antony Fuqua‘nun yönettiği Southpaw yılın sevilen aksiyon – dram yapımlarından. Jake Gyllenhaal‘un büyük değişimiyle başrolde yer aldığı film, Billy Hope adında bir boksörün başarısı ve ardından dibe vuruşunu konu alıyor. Filmde Rachel McAdams, Forrest Whitaker, Naomie Harris, 50 Cent ve Clare Foley gibi isimler yer alıyor.

Aksiyon Filmi Önerileri


2015 Yılının Seyirlik Bilim-Kurgu Filmleri

The Martian

The Martian

Geçmişi Olmayan Adam, Er Ryan’ı Kurtarmak, Can Dostum gibi filmlerle karşımıza çıkan Matt Damon‘ın başrolü üstlendiği The Martian, 2015 yılının en beğenilen bilim-kurgu filmlerinden. Andy Weir‘ın yazmış olduğu aynı adlı romandan beyazperdeye adapte ediliyor. Ülkemiz sinema salonlarını Marslı ismiyle ziyaret eden filmde toz fırtınasına yakalanan ekip Mark Watney‘i geride bırakmak zorunda kalır. Watney kırmızı gezegende, hayata tutunup dünyaya dönebilmek için çözümler üretir. Fimde Damon’ın yanı sıra Jessica Chastain, Kate Mara, Micheal Pena, Kristen Wigg, Chiwetel Ejiofor, Jeff Daniels, Mackenzie Davis, Donald Glover ve Naomi Scott gibi isimler de yer alıyor.

Bilim-Kurgu Film Önerileri


2015 Yılının İzlemeye Değer Korku Filmleri

It Follows

It Follows

2014 yılında birbirinden önemli film festivallerini ziyaret eden yapım 2015 yılında sinema salonlarındaki yerini aldı. Gençlik korku gerilim türü olan film başka birinden kendisine musallat olan ve ne olduğu belli olmayan varlıktan kurtulmaya çalışan genç kızın korku dolu hikayesine odaklanıyor. Filmin yönetmenliğini David Robert Micthell üstlenirken filmde Maika Monroe, Keir Gilchrist, Olivia Luccardi gibi isimler yer alıyor.

Korku Türünde Film Önerileri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın