Hapishane Odaklı İzlemeye Değer 21 Film | Film Önerisi

0 14.382

Daha çok aksiyon, gerilim, suç ve dram türlerinde olan kimi zaman komedi türü gibi filmlerle de karşılaşıldığı hapishane odaklı filmler izleyicilerin ilgisini çekmekte. Sinemaseverlerin izlemekten keyif aldığı alt film türlerinden biri olan hapishane filmlerini sizler için bir araya getirdik.

Sinema dünyası hayatın hemen her alanından ilham alarak hikayeleri izleyicilerle buluşturuyor. Yaşanmış gerçek hikayelerle birlikte kurgusal hikayeler de izleyicilerin karşısına çıkıyor. Sinemaseverlerin daha önce görmedikleri ve her an göremediği yerlerdeki hikayeleri anlatan filmler izleyicilerde ayrı merak uyandırıyor. Bu bağlamda hapishanede geçen filmler izleyicilerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir. Hatta bu ilgi psikolojik ve sosyolojik araştırmaların da konusu olmuştur. Bazı filmler aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşatırken, bazıları ise dram türünü içerisinde barındırmaktadır.

Biz de sizler için izlemeye değer en iyi hapishane temalı filmi bir araya getirdik.

A Prophet

A Prophet

YERALTI PEYGAMBERİ
Yıl: 2009
Jacques Audiard imzalı A Prophet son zamanların en iyi fransız yapımları arasında gösterilmektedir. Tamamiyle yaşanmış gerçek bir hikayeyi beyaz perdede işleyen film Cannes Film Feestivali’nde büyük ödüle layık görüldü. Film, 19 yaşında okuma yazma dahi bilmeyen bir gencin, hapishaneye düşmesi ve hapishanedeki çetelerin arasından zekası kullanarak inanılmaz yükelişini anlatıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın