Liam Neeson’ın En İyi 10 Filmi

0 3.826

Liam Neeson filmleri listesi. En iyi 10 Liam Neeson performansı. Liam Neeson’ın hayatı ve filmleri. Liam Neeson’ın son filmi Taken 3’ün incelemesi ve eleştirisi.
Sinema dünyasında önemli bir yere sahip olan Liam Neeson sektöre girmeden önce bir dönem kamyon şoförü, dozer operatörü, mimar asistanı ve amatör boksör olarak çalıştıktan sonra, kararını değiştirerek aktörlük kurslarına başladı ve kısa sürede kendisini dünya yıldızlarının arasında buldu.

Neeson’ın, John Burman’ın ünlü filmi Excalibur ile sinema dünyasında yıldızı parlamaya başladı, Shindler’in Listesi ile uluslararası alanda adını duyurdu. Kariyerinde Star Wars, Batman gibi tarihin önemli serilerinde rol alan başarılı aktör son olarak Taken serisinin üçüncü filminde rol aldı.

En İyi Liam Neeson Filmleri

Son yıllarda orta yaşlı bir aksiyon yıldızına dönüşen Liam Neeson’ın en iyi 10 filmini sizler için derledik;

The Grey / Gri Kurt 2011

The Grey / Gri Kurt 2011

6 petrol işçisi, Alaska’daki uçak kazasından sonra yetenekli bir avcı tarafından kurtarılıyorlar. Fakat her adımları, bir grup acımasız kurt tarafından takip edilmektedir.

Yıldız Savaşları: Bölüm I Gizli Tehlike

Yıldız Savaşları: Bölüm I Gizli Tehlike

George Lucas’ın bir döneme değil, kendinden sonraki tüm dönemlere damgasını vuran bir fenomene dönüşen Star Wars serisinin öncesini anlatan ikinci üçlemesi, 1999’da Episode I – The Phantom Menace ile başlamıştı. Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) ve Obi-Wan Kenobi’nin (Ewan McGregor) Star Wars evreninin çorak gezegeni Tatooine’de keşfettikleri Anakin adındaki yetenekli çocuğun karanlık geleceğinden pek tabii ki habersizdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın